Nevíte, zda tabuli či nástěnku?

Kdo by nechtěl mít svou nástěnku – místo, kde bude mít na očích oblíbené citáty, pohlednice, seznam úkolů a termínů? Doba pionýrských nástěnkářů je dávno pryč, ale nástěnky nás provázejí dál. Jsou mnohem hezčí a modernější, máme větší výběr.

Nástěnky zdobí dětské pokojíčky, řídí chod domácnosti, visí v kancelářích všem na očích. Na tabule se píše ve školách a školicích místnostech.

K čemu se hodí tabule

Tabule se zpravidla používají ve výuce, ať už ve škole, nebo ve firmách, na různých kurzech a workshopech. Většinou se na tabuli v průběhu vyučování píše, dnes už nejčastěji fixem.

Magnetické

Bílá magnetická tabule najde své využití ve školní třídě i školicí místnosti. Je skvělým prostředkem pro prezentaci základních myšlenek. Magnetické tabule i bílé tabule na fixy vám pomohou sdílet obsah připraveného tématu.

Nemagnetické

Nemagnetické tabule s lesklým povrchem vypadají na první pohled podobně. Jsou zasazené do pevného hliníkového rámu. Můžete na ně psát speciálním fixem a pak setřít speciální filcovou houbičkou. Hodí se do zasedacích místností firem i do školních tříd.

Kombinované

Kombinované tabule se hodí pro plánování v kanceláři i pro home office. Využívají výhod obou typů. Díky tabuli budete mít dokonalý přehled o pracovních úkolech.

Tabule jsou kombinované s nástěnkou z korku, pěny či s magnetickou plochou, kam se dají umístit trvalejší informace.

Nástěnky udrží hlavní myšlenky

Život doma i ve firmě pomohou organizovat nástěnky. Umístit na ně můžeme důležité vzkazy, týdenní plán, citáty pro radost, jídelníček a spoustu dalších informací.

Korkové

Klasikou jsou dnes nástěnky korkové. Papíry se na ně připíchnou jednoduše špendlíkem nebo připínáčkem. Někdy to může být i nebezpečné, když špendlík spadne na zem a někdo na něj šlápne.

Samolepicí

Vyměňte proto starou nástěnku za chytrou a bezpečnou variantu. Samolepicí nástěnka nepotřebuje připínáčky. Vzkazy na ni prostě přilepíte. Její umístění na zeď je také velmi jednoduché. Vystačíte si se samolepicí sadou, díky níž ji snadno připevníte na zeď.

Filcové

Filcové nástěnky s hliníkovým rámem využijete na mnoho způsobů. Připínačky se připevňují poznámky a aktuální události nebo dlouhodobější hesla. Barvu nástěnky lze zvolit neutrální, šedou nebo jinou barvu hodící se do interiéru.

Designové

Pokud se má nástěnka stát interiérovým doplňkem a dotvoří jeho styl, vybírejte z designových nástěnek. Designová nástěnka je nejen praktická, ale také oživí vaši kancelář a dodá jí šmrnc.

Nástěnky s dřevěným rámováním a korkovou plochou potaženou látkou udělají zkrátka navíc ještě parádu.

Nástěnky a tabule najdou své využití téměř všude

Nástěnka nebo tabule může být užitelná kdekoli. Určitě v kanceláři, nad pracovním stolem, s úkoly, týdenním plánem a podobně.

V pokojíčku s oblíbenou skupinou, sportovcem, koňmi nebo něčím úplně jiným. Na recepci nebo v čekárně se základními informacemi. Ve školicí či konferenční místnosti jako hlavní pomůcka.

Už víte, proč se bez nástěnky neobejdete?