Nová koncepce mlýnků Peugeot

Peugeot Design Lab, studio typu Global Brand Design, představuje ve spolupráci s PSP (Poivrières Salières Productions) novou generaci stolních mlýnků na pepř a sůl.

Tyto inovativní mlýnky aerodynamického tvaru byly vyrobeny v limitované sérii v počtu 150 kusů a prodávají se za 99 EUR v on-line butiku Peugeot a na webových stránkách Peugeot-Saveurs.com.

Historie značky Peugeot začala před více než 200 lety ve Francii, zemi gastronomie a automobilů. Pro obě tyto oblasti je důležitá přesnost, estetika a inovace. V roce 1810 byl rodinný obilný mlýn Peugeot přeměněn na výrobu pilových listů.

V roce 1840 vyústila průmyslová aktivita k výrobě prvního kávomlýnku Peugeot, v roce 1874 následoval první mlýnek na pepř, na jehož mechanismus se vztahuje doživotní záruka.

PSP (Poivrières Salières Productions) každoročně vyvine, vyrobí a vyveze do celého světa 2,5 milionů mlýnků Peugeot. Tyto mlýnky jsou díky přesnosti svého mechanismu a dlouhé životnosti pro kuchaře tou nejlepší volbou.

Bylo tedy přirozené, že se Peugeot Design Lab, studio typu Global Brand Design, s PSP spojil za účelem spolupráce na nové koncepci stolních mlýnků na pepř a sůl.

Z  této spolupráce vzniklo v roce 2012 několik koncepčních mlýnků, v roce 2015 následovalo originální duo mlýnků na pepř a sůl Peugeot Milan a nyní Peugeot Design Lab a PSP představují mlýnek nové generace.

Tento nový produkt je výsledkem dvouleté spolupráce na jeho vývoji. Mlýnek je inovativní svým užitím i designem.

Inovativní používání mlýnku Peugeot

Mlýnek se používá spíše v šikmé než svislé poloze. Pomletá zrnka nepadají přímo do jídla nebo talíře, ale do prohlubeniny v těle mlýnku, takže uživatel má přehled o pomletém množství a může tak lépe posoudit, kolik čerstvě mletého pepře použije.

Dynamický elegantní a zúžený tvar decentně odkazuje na styl značky Peugeot. Mlýnky v sobě kombinují na dotek studený, přesný a technický povrch hliníkového těla s teplým a smyslným dřevem pohyblivé části, s níž uživatel manipuluje. Bílý lakovaný sokl zdůrazňuje jak formu, tak funkčnost mlýnku.