Novinky v oblasti domů

Technologie letí stále kupředu, a to skutečně ve všech oblastech. Co bylo moderní a vymožeností několik let zpátky, je dnes naprostým standardem. Výjimkou samozřejmě nejsou ani naše domy a byty.

Nové materiály, designové prvky nebo funkční vlastnosti přicházejí na trh téměř neustále. Máte přehled o tom, co všechno vlastně můžete chtít a díky čemu ze svého domu uděláte bezpečný a praktický prostor? Pojďme se na to společně podívat.

Říká se, že stará klasika je nejlepší. Určitě vám dáme zapravdu například v souvislosti s krásnými čtyřkolými veterány, kteří brázdí silnice a lámou srdce žen i mužů. Přeci jen tohle rčení ale neplatí naprosto vždy.

Váš byt nebo dům potřebuje pravidelnou péči, kvalitní materiály a rozvážná rozhodnutí. V opačném případě se vystavujete různým zdravotním, bezpečnostním či technickým problémům. Jaké jsou v současné době vaše možnosti?

Zdraví na prvním místě

Tropické teploty pomalu začínají ukazovat svoji sílu. Dusno, měnící se tlak vzduchu a sílící sluneční paprsky jsou pro tělo, které v zimních měsících tyto výkyvy tolik nepociťovalo, velkou a náročnou zátěží.

Proto je důležité váš dům vybavit tak, abyste tato působení maximálně eliminovali.

Přehřátí interiéru je v období letních měsíců vcelku běžným problémem. Ne vždy je ale tou nejlepší volbou klimatizace. Pokud s ní majitel nezachází správně, může se potýkat se zdravotními problémy v podobě nachlazení nebo teplotního šoku.

Která technologie vám ale dovede s tímto problémem bezpečně pomoci, jsou venkovní žaluzie.

Oproti těm vnitřním jsou desetkrát účinnější a zároveň schopné zadržet až 94 procent tepelné energie, která se vám snaží ohřát teplotu v domě či bytě. Díky této technologii můžete zmíněnou klimatizaci vypnout nebo snížit na minimum.

Na přílišné množství slunečního svitu v interiéru vaše tělo reaguje zpravidla bolestmi hlavy, nespavostí nebo podrážděním.

Přitom právě v létě mohou hodnoty slunečního svitu v místnosti vyšplhat až na dvou set násobek ideálních hodnot, které se pohybují okolo 100 až 500 luxů.

Řešení nabízejí také předokenní rolety, který navíc můžete opatřit slunečními čidly, které s roletami automaticky manipulují podle intenzity světla.

A tato technologická vychytávka nás vede k dalšímu, mnohem komplexnějšímu řešení.

Inteligentní dům

Aplikace napojené na internet, které vám velmi usnadňují a zpříjemňují život v domě či bytě. To přesně jsou tak zvané chytré domácnosti, které fungují na principu ovládání domácnosti například prostřednictvím mobilního telefonu.

Co všechno lze na tento systém napojit? Rozhodně již zmiňované předokenní rolety nebo venkovní žaluzie, které pracují s elektrickým pohonem. Ovládat můžete také termostat, elektroinstalaci nebo zamykání dveří.

Výjimku netvoří ani voda, takže už se nemusíte bát vytopení, protože pomocí inteligentní domácnosti budete moci vodu v domě vypnout.

Stejně tak díky chytré domácnosti poručíte i svým garážovým vratům, která se otevřou přesně v okamžiku, kdy potřebujete.

Díky této moderní vychytávce také můžete na dálku dohlédnout na své potomky. Probudíte je vytažením rolet a následně zkontrolujete, jestli je dům zamčený a nikde se nesvítí.

Možnosti se tohoto ovládání se navíc stále rozšiřují, takže můžeme prorokovat, že toto je teprve začátek.