Primabalerina v aukci

V Paláci Žofín se 27. května od 12 hod. koná již 7. aukce pro Paraple. Vydražit si v ní můžete díla současných výtvarníků, které jejich autoři a majitelé do aukce pro Paraple věnovali.

Výtěžek z prodeje prvních deseti uměleckých děl použije Centrum Paraple na svoji činnost – zejména poskytování služeb sociální rehabilitace a odborného sociálního poradenství lidem s poškozením míchy.

Aukci již tradičně pořádá Galerie KODL, která v této dlouhodobé spolupráci spatřuje vhodný způsob pomoci hendikepovaným lidem. Současně podporuje i soudobé umění, proto jsou do aukce zařazena díla těchto současných umělců:

Michal Cimala, Anna Karan, Alžběta Jungrová a Martin Krajc, Martina Krupičková, Vladimír Novák, Jiří Petrbok a Robert Šalanda. Získat můžete i fotografie autorů Josefa Ptáčka, Michala Venery a Jana Dobrovského.

Všechna díla, která se v Paláci Žofín na konci května budou dražit, je možné si do 26. května prohlédnout v Galerii KODL na Národní třídě na předaukční výstavě, kde je vystaveno 250 uměleckých děl v celkové vyvolávací ceně takřka jednoho sta milionů korun.

K vidění budou mistrovská díla takových umělců, jakými jsou například Václav Brožík, Josef Čapek, Emil Filla, František Foltýn, Max Haushofer, Antonín Chittussi, Rudolf Kremlička, Václav Radimský, Václav Špála, Jindřich Štyrský či Jan Zrzavý.