Povlečení do moderního bytu

Vyberte si povlečení a prostěradla do moderního bytu

Ložnice je místo určené k odpočinku a zdravému spánku. Její nedílnou součástí je postel s kvalitní matrací a také ložní prádlo. To vytváří celkový dojem útulného místa, kde si pořádně odpočinete.

Jak ložní prádlo vybrat?

V obchodech i na internetu je nabídka povlečení i prostěradel hodně široká. Jak do materiálu, tak barev, zapínání i velikostí.

Barva

Vezměte v potaz malbu ložnice i nábytek v ní postavený. I ložní prádlo s ním totiž musí ladit. Barvu ale vybírejte i podle osobního vkusu. Která vás uklidní?

In jsou kytičky, proužky i jednobarevné povlečení. Své příznivce si pomalu získává i černobílá kombinace s barevným prostěradlem.

Materiál

Povlečení by mělo být příjemné na dotek, neškrábat, být savé, prodyšné a v létě chladit, v zimě hřát.

Všechna tato kritéria hravě splní bavlna a její úpravy.

Bavlněné povlečení

Klasika, která nikdy nezklame. Mezi její výhody patří dobrá savost, prodyšnost a je příjemná na dotek. Nevýhodou je mačkavost – musí se žehlit. Hodí se do každého ročního období a snese i časté praní. Stále se drží na špici oblíbenosti.

Krepové povlečení

Vyrábí se ze 100% bavlny a může se pochlubit prodyšností, savostí a dobrou tepelnou izolací. V pravidelných pruzích se střídá hladká a zvrásněná část, což někomu může být nepříjemné. Jeho hlavní výhodou ale je to, že se nemačká. Není třeba jej žehlit a rychle schne.

Saténové povlečení

Moderní a praktický materiál lesklého povrchu, který se hodí hlavně na léto. Má skvělé termoregulační vlastnosti, takže vás příjemně ochladí. Dejte si ale pozor na to, z čeho je vyroben. Bavlna, hedvábí nebo polyester? Nejlepší je bavlněný satén.

Flanelové povlečení

Měkké, hřejivé povlečení příjemné na dotek. Je vyroben ze 100% bavlny a pyšní se vysokou savostí i hřejivostí.

Povlečení z flanelu se hodí spíš na zimu, kdy vás příjemně zahřeje.

Co se údržby týče, dbejte všech pokynů výrobce. Jen tak si zachová své vlastnosti a barvu po dlouhou dobu.

Povlečení z mikrovlákna

V létě chladí, v zimě hřeje. Dobře saje a ani na údržbu není složité. Rychle schne a není třeba jej žehlit.

Prostěradla z Jersey

Pletenina jemnější než satén. Prostěradla seženete v mnoha barvách a jejich nejrůznějších odstínech. Prostěradlo vždy vybírejte tak, aby ladilo s povlečením i interiérem.

Zapínání

Vyhovuje vám zapínání na knoflík, zip nebo jen zakládané? Pro výběr povlečení pro dospělého jedince to není tak zásadní otázka. Pokud ale máte citlivou pokožku, popřemýšlejte o něm. Zip může škrábat, stejně tak knoflík.

Velikost

Záleží na velikosti ložního prádla. Polštář obvykle má rozměry 70×90 cm, přikrývka se ale různí. 140×200 cm nebo 200x200cm? A co prodloužená deka o délce 220 cm?