Hörmann ve znamení novinek

Letošní rok zahájili evropští stavebníci tradičním veletrhem BAU v německém Mnichově. Nechyběla na něm pochopitelně ani společnost Hörmann, která zde představila řadu novinek, mezi nimiž byla řada technologických unikátů.

A na mnoho z těchto nových produktů se mohou těšit i zákazníci v České republice.

Od roku 2016 nabízí Hörmann na českém trhu také širokou škálu dřevěných interiérových dveří.

Ty si získaly mezi tu-zemskými zákazníky velkou oblibu, a proto jistě ocení i aktuální rozšíření nabídky, které jim poskytne další možnosti, díky kterým mohou vybavení interiéru domu či bytu přizpůsobit svým praktickým a estetickým požadavkům.

Dveře v duchu retro i moderny

Například velmi žádaná řada interiérových dveří ConceptLine se v současnosti rozšiřuje o sérii plátěných po-vrchů navržených v módním retro stylu. V moderní bytové architektuře má stále své místo také využití skleněných prvků.

Proto společnost Hörmann přichází s nabídkou celoskleněných dveří, které se perfektně hodí právě ke kombinaci s dveřmi ConceptLine. A protože dokonalost tkví v detailu, inovací se dočkalo i kování pro celoskleněné dveře.

Novinkou je i posuvná lišta, která se hodí jak k dřevěným, tak celo-skleněným dveřím.

Jak už jsme zmínili, zákazníci často požadují sortiment v retro stylu.

Na tento požadavek reaguje nová řada interiérových dveří Montana zahrnující několik produktů, které se výborně hodí do rekonstruovaných interiérů stejně jako do interiérů nových, v rustikálním stylu.

Naprostou novinkou je pak odstín „Taupe“, který nabízí nenápadnou eleganci a luxus, vhodný zvláště do moderních objektů. Rozšíření motivů se dočkal rovněž povrch Groove s hlubokými drážkami a také barevná řada povrchu Duradecor (o odstín „kartáčovaná bílá“).

Letošní rok přináší v segmentu interiérových dveří také několik zajímavých technologických novinek, například nový rádius u obložek v podobě kovové závěsné kapsy nebo klima dveře s 27 db o šířce 40 mm.

Garáže v unikátním potisku

Významnou součást sortimentu společnosti Hörmann tvoří garážová vrata. Letošní rok přináší i tady mnoho nových pro-duktů. Především je to světová novinka – digitální tisk Duragrain.

Jedná se o 24 nových dekorů, které jsou natištěny na lamelu zcela novou a jedinečnou technologií digitálního tisku. Vedle nových designových možností garantuje výrobce také velmi dlouhou stálost barev.

Na veletrhu BAU 2019 se představila sekční garážová vrata ART 42 složená z hliníkových rámů, které lze volitelně vyplnit různým typem prosklení nebo tahokovem, které mohou být přerušeny tepelným mostem.

Další letošní premiérou v tomto segmentu je nový typ dvoukřídlých vrat DFT 42, který ve spojení s motorem zůstává díky zajišťovacímu mechanismu pevně uzamčený i ve spodní části vratového křídla.

Nabídka zákaznicky oblíbených sekčních garážových vrat řady LPU 42 je obohacena o lakované kování v barvě RAL 9002 a dvojité kladky pro tichý a vyrovnaný chod vrat.

Protipožární novinky

Nejdůležitější novinku v segmentu produktů pro průmysl a logistiku představuje protipožární závěs FlexFire, který lze použít do otvorů o šíři až 5 metrů.

Tloušťka závěsu je 0,5 cm a má požární klasifikaci E30, E60, E90 a E120. Textilní po-žární uzávěry jsou stále žádanější pro moderní i rekonstruované objekty, zejména pro svou prostorovou nenáročnost.

Společnost Hörmann se zaměřuje také na technologie a zařízení pro příjezdové a parkovací plochy. Z této skupiny je i ochranný sloupek PILOMAT, vhodný pro místa s volným příjezdem k objektům.

Díky nouzové funkci EFO (Emergency Fast Operation) se zasunuté sloupky, silniční bariery, výsuvné závory a hroty prahů během pouhé cca 1,5 sekundy bleskově vysunou a poskytnou rychlou ochranu v nouzových situacích. PILOMAT poskytuje vysokou frekvenci až 2000 cyklů za den.