Profesionální kuchyňský robot Cuisinart FP130

Cuisinart je na našem trhu nová, nicméně celosvětově velmi populární značka kuchyňských spotřebičů s 50letou tradicí.

Pod názvem Cuisinart představil v roce 1973 na výstavě National Housewares Exposition v Chicagu Carl Sontheimer, fyzik s titulem z MIT, vůbec první food procesor neboli kuchyňský robot moderní koncepce na světě.

Nyní uvádí Cuisinart na český trh postupně celý sortiment aktuálně vyráběných spotřebičů: Jedním z nejzajímavějších je nejnovější profesionální food procesor FP1300BE, který má ambice stát centrem kuchyně moderní domácnosti.

Jedná se o zástupce nejvyšší řady prémiových kuchyňských spotřebičů této americké značky.

Cuisiart FP1300BE zvládne vše, na co jste byli zvyklí používat množství jednoúčelových spotřebičů. Umí totiž šlehat, míchat, sekat, krájet, strouhat, uhněte třeba i husté těsto na pizzu nebo naseká maso na tatarák.

Kromě toho dokáže díky preciznímu provedení a kvalitnímu bohatému příslušenství vytvořit například i krásné spirály jak ze zeleniny, tak i z uhněteného těsta.

Díky tomu můžete během chvíle vyrobit domácí špenátové fusili a následně je přelít vlastní omáčkou z kořenové zeleniny (jejíž krájení na kousky je pro většinu kuchařů noční můrou) a doma nasekaného kvalitního hovězího masa.

To je jen malý příklad toho, s čím vším si tento food procesor snadno poradí. Cuisinart FP1300BE kombinuje všestrannost a spolehlivost.

Kvalitní čepele z nerezové oceli si spolu se silným 550wattovým motorem snadno poradí se všemi běžně používanými surovinami a s jeho pomocí zvládnete i náročné recepty, kterým jste se dosud vyhýbali.

S bohatým dodaným příslušenstvím dokáže robot krájet suroviny na plátky silné od 1 do 7 mm či pravidelné centimetrové kostky, nebo vyrobit špagety či už zmíněné fusili.

Aby se žádná část příslušenství nikam nezakutálela, lze všechny uložit do praktického pouzdra. Pro jednotlivé úkony jsou k dispozici 2 stupně rychlosti i pulzní funkce, která nabízí plně kontrolovatelný postup pro dosažení ideálních výsledků.

Součástí balení food procesoru Cuisinart FP1300BE jsou dvě mísy. První má objem 3 litry a je určena především pro přípravu těsta, krájení zeleniny či dalších surovin. Druhou, menší mísu (0,95 litru), lze vložit do velké a pracovat s ní stejným způsobem.

Hodí se například pro přípravu omáček nebo dipů a plně těsní, takže do velké nádoby nic neprosákne, což šetří práci při umývání robota po práci.