Relaxace v zahradním bazénu

Pracujete z domova? Váš zahradní bazén může být vaším parťákem nejen o víkendech, ale také během pracovních dnů. Udělejte si mezi schůzkami nebo jinými pracovními povinnostmi chvíli pauzu, skočte si zaplavat do svého bazénu a užívejte si pool office.

Poslední dva roky přinesly mimo jiné změny ve způsobu práce. Ze dne na den velká část firem zavedla práci z domova, která byla dříve považována jen za občasný benefit. I přesto, že už je nyní jiná situace, home office nám v menší míře už zůstal.

Jeho největším přínosem je rozvržení pracovní doby přesně podle vlastních představ, časových možností a aktuálních potřeb a úspora času při cestě do zaměstnání.

Pokud zrovna nemáte schůzku nebo termín pro odevzdání určitého úkolu, můžete si jít třeba přes den zaběhat či vyvenčit čtyřnohého mazlíčka. A co takhle využít váš zahradní bazén jako skvělý relax mezi schůzkami?

Pokud se vás home office netýká nebo upřednostňujete práci mimo domov, jistě oceníte možnost skočit do vody klidně i před prací a nastartovat tak celé své tělo i mysl nebo si zaplavat po náročném dni v práci a pustit všechny problémy z hlavy.

„Voda působí blahodárně na náš nervový systém. Některé studie v oblasti neurologie poukazují na to, že pobyt ve vodě má na náš mozek uklidňující účinek.

Díky eliminaci zvuků ve vodě, kdy jsme jen my, náš dech a voda, se snadněji dostaneme do meditativního stavu.

Samozřejmě je možné, že na nás působí uklidňujícím dojmem, protože pobyt ve vodě připomíná naše prenatální období a náš bezpečný pobyt v děloze,“ vysvětluje Kateřina Fadljevičová, holistická terapeutka.

Zajímavější home office nemusíte zažívat jen během letních měsíců. Zahradní bazén můžete využívat pohodlně od jara až do podzimu. „Zahradní bazén už dávno není zábavou jen na letní měsíce.

Kvalitní zastřešení v kombinaci s vyhříváním prodlouží koupací sezonu až na sedm měsíců.

Levným a pohodlným způsobem, jak ohřát vodu v bazénu, je použití tepelného čerpadla,“ uvádí Daniel Bareš, marketingový manažer společnosti ALBIXON. Tepelné čerpadlo během své činnosti získává teplo z okolního vzduchu a předává ho do vody ve vašem bazénu.

Díky tomu představuje ekonomické a ekologické řešení pro vytápění. Tepelné čerpadlo dokáže vodu nejen ohřívat za chladnějšího počasí, ale i v parných letních dnech ochladit. Jeho instalace je snadná a provozní náklady nízké.

„Naše tepelná čerpadla můžete ovládat i vzdáleně pomocí svého chytrého telefonu,“ doplňuje Daniel Bareš.

Chcete si během pracovního dne dát pořádně do těla a úplně zapomenout na stres z práce? Pořiďte si do svého bazénu protiproud, díky kterému můžete zvyšovat svou fyzickou kondici a trénovat kondiční plavání.

Plavání v protiproudu umožňuje aktivní trénink, za kterým nemusíte jezdit do veřejného bazénu a můžete si ho dopřát, kdykoliv chcete.

Čas strávený čištěním bazénu ušetříte použitím automatického bazénového vysavače, který se postará o čištění dna i stěn vašeho bazénu. „Plně automatické bazénové vysavače nejsou nedosažitelným luxusem. Představují nový nastupující standard údržby bazénů.

Tyto automatické robotické přístroje mívají vlastní filtrační koš na sběr nečistot a dokážou fungovat samostatně. Ovládat je můžete i pomocí chytrého telefonu přes Wi-Fi připojení,“ vysvětluje Daniel Bareš.

Společnost ALBIXON má kromě automatických vysavačů také poloautomatické nebo ruční, jejichž hlavní výhodou je nízká pořizovací cena.