Rychlé nabíjení s displejem

Novinka z dílen značky Varta v podání produktu Ultra Fast Charger+ (1 699 Kč) je již několikátou generací oblíbené nabíječky. V této poslední verzi nabízí rychlé nabíjení, povedený design, menší rozměry a informativní displej.

Jak už název napovídá, tak nabíječka staví hlavně na rychlém nabíjení baterií AA/AAA typu NiMH. Majitel si může vybrat z normálního nebo „ultra“ rychlého nabíjení pomocí posuvného jezdce na zadní straně nabíječky.

Konkrétně jsou k dispozici tři módy – quick charge, charge a refresh.

Poslední mód slouží k obnovení „života“ ve starších akumulátorech, kde se mohl projevit paměťový efekt. Co se rychlého nabíjení týče, tak Ultra Fast Charger+ nabízí v řeči faktů nabíjecí proud pro 2x AA až 8000 mA resp. pro 4x AA až 4000 mA pro každou baterii.

V případě AAA pak pro 1-2x AAA 3000 mA resp. 3-4x AAA 1500 mA pro jednotlivou baterii. Drtivou většinu baterií tak nabije za méně jak hodinu v rychlém režimu.

Každý ze slotů nabízí vlastní nabíjecí kanál a je tak možné mixovat jak kapacity, tak i typy baterií (AA/AAA). Displej nabíječky informuje o průběhu nabíjení v procentech, napětí baterie, nabíjecím proudu (mA) a celkové době dobíjení.

Jednotlivými údaji lze přepínat pomocí tlačítka na vrchu nabíječky Varta.

Z bezpečnostních funkcí nechybí kontrola teploty, ochrana proti zkratu a vložení špatné či alkalické baterie. Samozřejmostí je nabíjení s podporou MINUS DELTA V a funkce trickle charge, která udrží vložené baterie plně nabité.

Samozřejmostí je 3letá záruka a přiložený 12V adaptér pro nabíjení v automobilu. Součástí balení s nabíječkou jsou také 4x AA 2100 mAh.