Materiál musíte vidět na vlastní oči

Chcete sdílet tento článek?

Návrh interiéru není lehký úkol. Ať už je pro nás nebo má sloužit jiným účelům, vždy je důležité myslet na potřeby a cítění osob, které se v něm budou pohybovat. Důležitou roli tu hraje také účel prostoru, který jasně napoví, k čemu bude sloužit a co se v něm bude odehrávat. To ale není vše. Interiérová stylistka Jana Ježková má za sebou už několik realizací a podělila se s námi, na co byste si při návrzích měli dát největší pozor.

Nepodceňujte výběr materiálu
Dejme tomu, že víme, k jakým potřebám bude prostor sloužit a jaký pocit bychom z něj měli získat. Také jsme si našli už určitý styl a máme i přehled o dodavatelích, se kterými bychom mohli spolupracovat. Přichází tak na řadu přesný výběr materiálu. A v tom může být občas kámen úrazu. „Při výběru jakéhokoliv materiálu, ať už se jedná o dekor kuchyňské linky, tapety nebo vzor závěsu, je velmi důležité vidět reálný vzorek. Není ideální vybírat zařízení a barvy přes internetové stránky nebo z tištěného katalogu,“ radí designérka.

Každý monitor a displej má jinou kalibraci barev a může výsledek zkreslovat. Bohužel to stejné se děje i v tisku. Navíc nejde pouze o barvy, ale žádná fotografie vám nemůže přiblížit přesnou strukturu masivního dřeva nebo množství suků. Některé materiály vybíráte i podle toho, jak vám jsou příjemné na dotek a hebkost sametu na papír také nepřenesete.

Vzorník přímo do plánovaného interiéru
V dnešní době je ale přitom tolik materiálů, ze kterých je možné si vybrat a dodavatelé je rádi poskytnou k nahlédnutí. Pro interiérové designéry by dnes mělo být samozřejmostí přinést vzorník s sebou na schůzku nebo zajistit návštěvu showroomu potenciálních dodavatelů. „Pro mě je ideální variantou přinést si vzorky přímo na stavbu nebo do interiéru, který se bude realizovat. Můžu s klientem podle toho posoudit barevnost vůči světelným podmínkám daného prostoru. Jinou barevnost a odstín získám z přirozeného světla přicházejícího ze severu, jiné z jihu,“ doplňuje designérka.

Nenechávejte návrhy interiéru na poslední chvíli. Každý detail jde ruku v ruce s celkovým pojetím prostoru a na to je třeba myslet. Jana Ježková o tom ví svoje. Vystudovala stavební inženýrství a už v rámci studia spolupracovala s několika architekty, ať už na projektových dokumentacích staveb nebo návrzích interiéru a atypického nábytku. Má za sebou dlouhou praxi v oboru inspekcí nemovitostí a dokáže tak s určitostí zhodnotit kvalitu celého projektu doslova od základů. V současné době se ale věnuje tomu, co jí dělá největší radost – a tím je interiérový design, který navrhuje na míru podle osobního stylu, potřeb a myšlení klienta.

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články