Snadný úklid podlah

Každá místnost v domě nebo bytě má nejen svůj účel, kterému je přizpůsobeno její zařízení nábytkem a spotřebiči, ale odpovídá mu i výběr podlahové krytiny.

Předsíň

Při vstupu do bytu nebo domu je podlaha nejvíce namáhána. Šlape se po ní ve špinavých botách, při dešti a v zimě na ní mohou zůstávat loužičky vody. Ideálním materiálem vstupních prostor v rodinných domech jsou tvrdé podlahy, konkrétně dlažba. V bytě je to často laminát nebo linoleum.

Tip na čištění předsíně:

Laminátu nedělá dobře příliš mnoho vody, proto nenechávejte podlahu mokrou.

Při úklidu i takto znečištěných podlah se výborně osvědčí podlahová myčka Kärcher FC 7 Cordless (doporučená cena 12 990 Kč) se 4 válci.

Vytře jemné i hrubé, suché i mokré nečistoty. Automaticky zvlhčované, rotující válce z mikrovláken zachycují nečistoty, zatímco je směs vody a nečistot průběžně odsávána z válců.

Díky této praktické funkci samočištění zůstávají válce vždy čisté a připravené k použití. A do 2 minut je podlaha suchá.

Kuchyně, toaleta i koupelna

Tyto 3 místnosti spojuje jedna důležitá věc – vysoké požadavky na hygienu. Pro koupelnu a toaletu je typická dlažba. Podlaha v kuchyni musí být dobře omyvatelná, tvrdá a ideálně vydržet i pády nádobí nebo příborů, které při mytí mohou vyklouznout z ruky.

Tip na čištění kuchyní, toalet a koupelen:

Pro rychlý úklid můžete využít podlahovou myčku.

Pokud se však chcete zbavit bakterií a virů, sáhněte po parním čističi Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix (doporučená cena 4 190 Kč), který bude vybaven nástavcem na podlahy.

Pára totiž dokáže bez chemie velmi účinně zlikvidovat 99,999% bakterií a obalených virů* běžně se vyskytujících v domácnosti. Parní čištění uplatníte nejen na podlahy, ale i další povrchy v těchto místnostech.

Při úklidu podlahy párou se na nástavec umístí utěrka z mikrovlákna. Abyste nepoužívali v kuchyni stejnou utěrku jako na toaletě nebo v koupelně, pořiďte si pro každou místnost minimálně jednu a označte si ji např. fixou na textil.

Obývák a ložnice

Koberce, parkety, PVC i lamino jsou typy podlah, které nejčastěji najdeme v obytných místnostech. Parkety jsou velice luxusní materiál, který vyžaduje extra péči. Jsou náchylné na poškrábání a nemají rády vodu. Koberce jsou samostatnou kapitolou, neobejdete se bez vysavače.

Tip na čištění obývacího pokoje a ložnice:

Pro parkety je jako dělaná bateriová podlahová myčka Kärcher FC 7 Cordless (doporučená cena 12 990 Kč), právě díky jedinečné funkci s dvěma nádržemi, díky kterým je podlaha myta vždy čistou vodou.

Vlastně ne vodou, ale válcem, který není zbytečně mokrý a nezanechává mokré stopy. Při péči o parkety je totiž doporučováno mytí jen navlhčenými utěrkami, což tento domácí pomocník splňuje.