Odemykejte pohodlně a bezpečně

Umíte si představit, že už nikdy nebudete muset hledat ztracené klíče? Nebo marně přemýšlet, zda jste před odjezdem na víkend skutečně dobře zamkli svůj byt nebo dům?

Přesně tyto problémy za vás jednoduše vyřeší nový chytrý zámek LINUS YALE, který letos v říjnu začala v Česku prodávat společnost ASSA ABLOY.

Novinka umožňuje ovládat zámek pomocí mobilního telefonu, otevírat ho pomocí časově omezeného PIN kódu unikátního pro každou osobu a neustále mít přehled o tom, zda je doma zamčeno.

Posláním tohoto elegantního zámku je zvýšit bezpečnost a zjednodušovat každodenní život majitelům domů a bytů.

Chytrý zámek Linus Yale staví na více než 180 letech zkušeností společnosti Yale a představuje kombinaci promyšleného designu a nejmodernějších technologií. „Chytrý zámek Linus znamená konec hledání klíčů zapadlých v kabelce nebo zapomenutých v autě.

Zcela bez zásahu do dveří a jejich stávajícího zámku se postará o možnost kdykoli zkontrolovat, zda je zamčeno, stejně jako na dálku umožní vstup rodině, přátelům nebo službám s dodávkou do domu,“ vysvětluje Michal Tichý, manažer společnosti ASSA ABLOY.

Instalace chytrého zámku Linus je velmi snadná a lze ji provést u všech dveří s klasickou cylindrickou vložkou. „Stačí jej namontovat z vnitřní strany dveří na současnou vložku zámku. Z vnějšku budou dveře vypadat stále stejně.“ vysvětluje Michal Tichý.

Pro ovládání zámku na dálku prostřednictvím internetu je nutné jej spárovat se zařízením WiFi bridge Yale Connect.

Technické parametry: Vysoká úroveň zabezpečení a ocenění za design

„Chytrý zámek Linus nejen skvěle funguje, ale je to i designově zajímavý doplněk moderního interiéru. Zámek je vyroben z prémiových materiálů, má pískovaný kovový povrch a je dostupný ve stříbrné a matně černé barvě.

Snadná je jeho instalace i následné ovládání v mobilní aplikaci, dostupné pro Android i iOS. Extrémní důraz jsme kladli na zabezpečení komunikace mezi zámkem a telefonem jeho majitele,“ dodává Michal Tichý, manažer společnosti ASSA ABLOY.

Pro ovládání zámku prostřednictvím aplikace Yale Access je používán uživatelský účet s dvoufaktorovou autentizací. V případě ztráty telefonu lze okamžitě deaktivovat všechny virtuální klíče i celý účet Yale Access.

V rámci řešení inteligentních domácností spolupracuje zámek Linus také se systémy Apple HomeKit a IFTTT, stejně jako hlasovými asistenčními službami Amazon Alexa a Google Assistant.

Dostupnost a cena

Chytrý zámek Linus je v prodeji od letošního října – v první fázi výhradně v nabídce obchodů Alza.cz a Alza.sk za cenu 6 699 Kč včetně DPH.