Sofa Onyx

Sofa Onyx od značky Peugeot stále láká, přestože stojí téměř 4 miliony korun.

Na milánském veletrhu designu představený solitér stále láká. Třímetrové sofa Onyx je vytvořeno z karbonu a lávy z francouzské oblasti Volvic Je příkladem koncepčního nábytku na míru, který je výtvorem designového studia Peugeot Design Lab.

Šedý volvický kámen je tvárný, odolá mrazu i chemikáliím, proto byl vybrán pro výrobu sofa. Ten byl spojen s lesklým lakovaným karbonovým vláknem. Čtyři sta kilo jedinečného kamenného materiálu ručně opracovaného a povýšeného o digitální rozměr.

Sofa Onyx je výrazný, provokující a tajemný monolit, který je výsledkem práce přírody, technologie a avantgardního přístupu. Onyx v sobě spojuje materiály, které se doposud vedle sebe neocitly, přiléhající k sobě rovným příčným řezem.

Tento řez se poprvé objevil u super-vozu Onyx u jeho karoserie z mědi a karbonového vlákna a stává se tak tvarovou, technologickou a estetickou referencí projektu Onyx.

V podobném stylu vytváří Peugeot Design Lab i jiné originální kusy nábytku dle objednávky zákazníka. Tento kousek vyjde na 3 780 000 Kč.