Střechy, které vydrží léta

Rekonstrukce střechy patří mezi nejtěžší fáze při obnově starší nemovitosti. Pokud se do ní pouštíte, měli byste důkladně zvážit volbu střešní krytiny:

zlatým standardem jsou klasické pálené a betonové tašky, v případech, kdy je není možné použít, je vhodná plechová střecha.

Klasická keramická nebo betonová střešní krytina je českou klasikou. Mezi její největší výhody patří dlouhá životnost, při minimální údržbě standardně vydrží několik desítek let. Klidně i století.

Naopak „pozink“ si žádá důslednou péči, která může výrazně zvýšit počáteční náklady na pořízení plechové střechy.

V případě, že budeme novou střechu vnímat tak trochu jako naše umělecké dílo, dnešní trh umožňuje se tak říkajíc „vyřádit“. Podle Jiřího Frídla, experta odborného portálu vseostrese.cz, je červená barva v současnosti na ústupu;

zákazníci si vybírají z černé či šedivé. Možná je to trend, možná se červená klasika zkrátka jen nehodí k modernímu designu jejich domu. Rozhodně je možné volit z široké palety barev, které nebudou mít žádný zásadní vliv na funkčnost střechy.

Při rekonstrukci budovy věnujte zvýšenou pozornost kvalitě střešní krytiny, referencím výrobců a nabízené záruce. Nejen proto, že jde o investici, kterou většina lidí pořizuje jednou za život.

Sázkou na jistotu je volba tradičních výrobců, kteří nabízejí nejdelší záruku a mezi které patří například Bramac, Tondach, KM Beta nebo Mediterran.

Ve svém portfoliu navíc nabízejí širokou škálu produktů, které mají nejen výborné funkční vlastnosti, ale také díky barevné stálosti tašek a velkému výběru barev působí velmi dobře opticky i po dlouhých letech.