Technistone vyhlásil vítěze soutěže

Chcete sdílet tento článek?

Mladý architekt Ing. arch. Jaroslav Kopecký se stal vítězem designové soutěže s Technistone

Tvrzený kámen aplikoval do sady interiérových doplňků „The Cube“

Společnost Technistone, český výrobce tvrzeného kamene, vyhlásila vítěze designové soutěže pro začínající architekty a designéry. Zadáním bylo navrhnout zajímavé interiérové řešení s použitím tvrzeného kamene TechniStone®. Ocenění získal návrh sady luxusních interiérových doplňků „The Cube“, jejímž autorem je Ing. arch. Jaroslav Kopecký, spoluzakladatel studia Zakopcem architekti. „The Cube“ je nápaditá designová sada stolní lampičky, reproduktoru a budíku, zasazená do luxusního vzhledu krychlí z tvrzeného kamene TechniStone® v kombinaci odstínu Noble Silver Notte a Noble Lusso Champagne. Kamenný podstavec slouží zároveň jako ovládací mechanismus. Otočením vrchní krychle se postupně rozsvěcuje lampa, zesiluje hudba nebo zapíná budík.  

Vítězný projekt vybírala odborná porota, jejímiž členy byli interiérová designérka Zuzana Gajdůšková, Prof. Akad. arch. Jan Fišer, vedoucí ateliérů průmyslového designu FA ČVUT Praha a ateliéru design interiéru FUD UJEP, dále zástupci společnosti Technistone: ředitel oddělení vývoje a inovací Jiří Ludvík, obchodní ředitel Jiří Tupý a vedoucí obchodu CZ/SK Andrea Freislebenová. Do soutěže bylo přihlášeno mnoho zajímavých projektů, které prezentovaly odlišné, avšak přesto originální návrhy s potenciálem pro pozdější realizaci. Mezi tyto projekty patřil např. konferenční stolek, úchyty na skříně, úložné prostory v kombinaci se dřevem nebo dokonce projekt lázní s obložením bazénu a stěn z tvrzeného kamene TechniStone®.

O společnosti Technistone

Společnost Technistone je českým producentem tvrzeného kamene z Hradce Králové s více než dvacetiletou tradicí. Technistone exportuje do více než 75 zemí světa na 5 světových kontinentech. Pro své jedinečné vlastnosti a nadčasový design je vyhledáván architekty, designéry i koncovými zákazníky. Široká škála barevných odstínů, povrchových úprav a tlouštěk nabízí využití pro interiérové projekty na míru a dokáže tak uspokojit nejen estetické, ale i kvalitativní požadavky náročných klientů v soukromých i komerčních projektech. Každou aplikací přenáší do atmosféry prostředí svou krásu, která vydrží po celé generace. V neposlední řadě Technistone dbá i o ochranu životního prostředí. I z toho důvodu je Technistone od roku 2014 členem organizace USGBC, jež sdružuje společnosti usilující o udržitelný rozvoj, je zapojen do mezinárodního programu LEED a díky výrobě materiálu s obsahem recyklovaných složek je vhodný při výstavbě „zelených“ budov. Více na www.technistone.cz.

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články