e4 cihlový dům budoucnosti

Prestižní oborové ocenění za projekt „e4 cihlový dům budoucnosti“ míří do společnosti Wienerberger

Koncept řešení cihelného domu po roce 2020 s názvem „e4 cihlový dům budoucnosti“ od společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.

s., byl dne 20. 9. 2017 oceněn prestižním titulem GRAND PRIX. Společnosti Wienerberger, výrobci cihel Porotherm a střešní krytiny Tondach, udělila tento titul odborná porota v rámci Soutěže o nejlepší projekt/exponát veletrhu FOR ARCH.

Na letošním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH vybrala odborná porota nejlepší exponáty a technologie letošního roku. O prestižní ocenění bojovalo celkem 46 přihlášených.

Pět z nich získalo právě ocenění GRAND PRIX. Dle vyjádření poroty byla společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.

s., oceněna za „Koncept cihelného domu budoucnosti e4, tedy za koncept výstavby cihlových budov splňujících požadavky na energetickou náročnost, ekonomii, ekologii a uživatelsky přátelské vnitřní prostředí.“

„Wienerberger tímto projektem představuje své ucelené řešení pro bydlení v domech s keramickou obálkou po roce 2020, jeho výhody a vysoký komfort bydlení,“ shrnuje Ing. Kamil Jeřábek, místopředseda představenstva společnosti Wienerberger cihlářský průmysl a.

s. Idea konceptu e4 je reprezentována čtyřmi hlavními výhodami tohoto řešení, a to energetickou efektivností a ekonomickou výhodností, ekologickým provedením a emocemi ve smyslu individuální architektury a zdravého bydlení.

„Na jaře 2018 odstartujeme stavbu prvního e4 domu, který proběhne pod dozorem celé řady stavebních a energetických expertů,“ dodává Ing. Jeřábek.

Dům e4 postaví společnost Wienerberger na klíč v kategorii energetické náročnosti budovy – dům s téměř nulovou spotřebou energie. Autorem projektu prvního e4 domu je Ing. Arch Bohumil Brůža.

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., se sídlem v Českých Budějovicích, je největším výrobcem pálených cihel v ČR. Po loňském převzetí společnosti Tondach se stala také největším výrobcem keramických střešních krytin u nás.

Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdící systém Porotherm a Keratherm, obkladové a lícové cihly Terca a pálenou střešní krytinu Tondach. Wienerberger cihlářský průmysl, a.

s., je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger Ziegelindustrie AG, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně leadra v produkci pálených střešních krytin v Evropě.

Více informací www.wienerberger.cz a www.tondach.cz.