Trendy v zabezpečení bytů Next
Bezobložkové dveře Next
Vstupní dveře Next
Čtečka otisku prstů
Vstupní dveře Next
Čtečka Next

Bezpečnostní dveře výrazným způsobem snižují riziko vloupání do domácnosti. Zatímco dříve si je lidé pořizovali hlavně kvůli mechanické ochraně majetku a otázka designu byla vedlejší, nyní se začíná situace měnit. Inspirujte se trendy v zabezpečení.

Bezfalcové dveře a exkluzivní design

Mezi příznivci neotřelých designových řešení je čím dál populárnější nová generace bezfalcových bezpečnostních dveří. „Jejich křídlo lícuje se zárubní, na pohled není vidět žádné výrazné vyčnívání. Dveře mají skryté 3D panty, zavírač i falc.

To vše umožňuje z vnitřní strany slícování povrchu dveří s povrchem zdi,“ popisuje Ivan Pavlíček z firmy NEXT, která je předním výrobcem bezpečnostních dveří.  Vzniká tak jednoduchý a stylově čistý design, který vyvolává dojem exkluzivity.

Dýhovaný povrch a nerez

Pokud chcete svým dveřím dodat punc originality, zvolte pro jejich povrch dýhu. Tento přírodní materiál z domácích i exotických dřevin vyniká typickou kresbou, která je kus od kusu jiná, což je dáno způsobem výroby.

Hodně módní je také nerez či lakovaný povrch, trendové jsou rovněž materiály z umělých pryskyřic.

Otvírání dveří pomocí čtečky otisků prstů

Čtečka otisků prstů patří mezi nejoblíbenější hi-tech doplňky k bezpečnostním dveřím. Pomocí tohoto systému si odemknete dveře bez použití klíče, stačí pouze přiložit prst. Čtečka ve standardním zápustném provedení se instaluje přímo na křídle dveří.

Můžete si však nechat namontovat i skrytou verzi, kdy je čtečka uložena v madle. Systém má paměť až na 99 otisků prstů. Práva jednotlivých osob ke vstupu do obydlí lze libovolně přidávat, měnit nebo mazat dle potřeby.

Elektronické kukátko

Další technologickou vychytávkou je kamerové dveřní kukátko, které přenáší obraz osoby stojící za dveřmi na malý LCD monitor připevněný na zdi.

V momentě, kdy máte doma samotné dítě, a zazvoní neočekávaná návštěva, můžete si nechat poslat obraz osoby za dveřmi také na mobil. Obraz z dveřního kukátka na mobilu vám pomůže situaci lépe posoudit a adekvátně reagovat.

Více si o zabezpečení Vašeho domova můžete přečíst na stránkách předního výrobce bezpečnostních dveří www.next.cz.