Tvrzený kámen? Seznamte se…
Zdroj: Hanák Design
Zdroj: Nadto Design
Zdroj: Sedlák Interiér
Zdroj: Technistone

Při plánování stavby nebo rekonstrukce jistě narazíte na termín „tvrzený kámen“. Ale víte přesně, co znamená?

Požádali jsme odborníky z královehradecké společnosti Technistone, předního světového výrobce tvrzeného kamene, aby nám tento stále oblíbenější špičkový materiál představili.

Přírodní základ, barevná jednotnost, vysoká odolnost

Tvrzený kámen je z více než 90 % je tvořen pečlivě vybranými přírodními surovinami, především křemenem. Ty jsou dále doplněny barevnými pigmenty, případně zrcadlovými a skleněnými střepy pro efekt odlesků a vytvrzeny kvalitní polyesterovou pryskyřicí.

Tvrzený kámen je díky tomu velmi pevný a odolný proti mechanickému i chemickému poškození. Co také jistě oceníte je nízká pórovitost a nasákavost (oproti žule či mramoru).

Materiál tak neabsorbuje tekutiny, nevytváří se na něm skvrny a všechny plochy lze snadno udržet hygienicky čisté.

Kam s ním?

Nejčastější využití tvrzeného kamene je v kuchyních, především v podobě pracovní desky, obložení nebo barového pultu.

Dále je možné využít materiál do koupelen jako obklad stěn, dlažbu nebo odkládací desku pod umyvadlo, jako obložení schodišť, krbů, stolů, okenních parapetů nebo jako zajímavě řešené provedení podlahových ploch.

Široký výběr odstínů od přírodních po zářivé

Vybírat můžete z materiálů působících přírodním dojmem, stejně jako z originálních struktur vyvinutých přímo v Technistone, svěžích pestřejších odstínů. V povrchové úpravě lze volit standardní leštěný povrch nebo speciální úpravu mat nebo tzv. ardesia, tedy povrch s hrubou strukturou.

Kde lze tvrzený kámen Technistone koupit?

Produkty z materiálu Technistone můžete zakázkově objednat v každém dobrém kuchyňském, koupelnovém nebo interiérovém studiu nebo u dobrého kameníka.

Pro prvotní naplánování můžete využít také online HD vizualizér Technistone, který je uživatelsky snadný a umožní vám na vzorových místnostech vyzkoušet kombinace barev a odstínů dříve, než vše půjdete objednat.

Více na www.technistone.cz

Úvodní fotografie: Technistone