S Fiskars si záda nezničíte při prvním sněhu

Chcete sdílet tento článek?

Sněhová nadílka s sebou přináší i námahu spojenou s jejím odklízením. Vynaloženou námahu však můžete velmi zefektivnit. Pomocí vhodných nástrojů od Fiskars a správné techniky si totiž můžete ušetřit mnoho času i bolavá záda.

  • Důležité je správné nářadí. V závislosti na velikosti plochy a množství sněhu si vyberte vhodnou velikost hrabla. Dbejte na to, aby byl výrobek co nejlehčí – což produkty Fiskars splňují, váží průměrně 1,6 kg – a aby délka násady odpovídala vaší výšce.
  • Než začnete s odklízením, rozmyslete si, kde budete sníh hromadit. Nedávejte jej na silnici, protože tam bude překážet. Vyberte takové místo, na kterém nebude sníh nikomu vadit.
  • Nejlepším materiálem pro posyp chodníků je štěrk nebo písek. Na jaře je ale nutné jeho zbytky zamést a odklidit. V mnoha regionech je zakázáno používat posypovou sůl, která poškozuje rostliny a životní prostředí.
  • Při odklízení sněhu noste teplé zimní oblečení. Nejlepší jsou prodyšné oděvy, oceníte je především při odklízení sněhu hrablem. Pokud by se totiž vlhkost hromadila na kůži, mohli byste se nachladit.
  • Pokud je sníh mokrý, nezvedejte hrablo se sněhem, ale jen ho odtlačte pryč. Práci na velkých plochách usnadňují speciální hrabla na sníh. Pokud to není možné, naberte na hrablo pouze malé množství sněhu a pokrčte při zvedání kolena.

Lopata na sníh Fiskars SnowXpert™ s lehkou hliníkovou násadou a ergonomicky navrženým držadlem nabízí pohodlný a pevný úchop i pro ruce v těch nejsilnějších rukavicích. Hlava lopaty je lehká a zároveň dostatečně tvrdá pro snadné odhazování prašanu i těžkého sněhu.

Ze stejného designu a konstrukce vychází i shrnovač sněhu Fiskars SnowXpert™, který efektivně odstraňuje sníh přímo od země. Jeho provedení šetří vaše záda a výrazně usnadňuje práci, když odklízíte sníh z větších prostranství.

Jedním ze základních a všestranných pomocníků je i hrablo Fiskars SnowXpert™, se kterým díky zesílené hliníkové liště snadno odstraníte přimrzlý sníh i odklidíte zasněžený chodník nebo příjezdovou cestu.

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články