Uplynulo 90 let od prvního vysavače Miele
Stejně jako všechny ostatní přístroje jsou vysavače Miele testovány na životnost 20 let.
Přístroje značky Miele dokazují svou vysokou kvalitu nejen v našich přísných interních kontrolách kvality. I nezávislé produktové testy opakovaně pochvalně vyzdvihují kvalitu a spolehlivost přístrojů Miele.
První vysavač Miele

Před devadesáti lety spatřil světlo světa první vysavač značky Miele, ale historie výroby podobných přístrojů je ještě o trochu delší.

Ve Velké Británii se už na přelomu 19. a 20. století objevoval jistý druh odprašovacího zařízení, podobného litinové obludě, která konstrukcí a velikostí připomínala míšence servírovacího vozíčku a parního kladiva.

V bohatších domácnostech se daly najít i pojízdné, ale velmi těžké vysavače. Teprve ve 20. letech 20. století umožňují menší a rychleji běžící elektromotory zmenšit ventilátor vysavačů, zvětšit výkon a zkonstruovat kompaktní přístroje.

Od roku 1927 začíná takové vysavače vyrábět i Miele. Nový přístroj ve tvaru hrnce navazuje na obchodní ideu usnadňovat spolehlivými pomocníky ženě práci v domácnosti.

Problém s hmotností vyřeší pojízdná nádoba, v níž je umístěn motor, ventilátor a sběrač prachu. Jen trubice se sací hubicí jsou vedeny rukou. Ocelový hrnec je z bezešvého plechu. Vysokovýkonná turbína s velkým sacím účinkem pochází z vlastní výroby.

Prachová nádoba je mimořádně velká. Prach sedá na obvodovou část filtru, a tak se dá snadno odstranit. Motor je ochlazován filtrovaným proudem vzduchu.

Po prvním modelu s označením K, zavedeném v roce 1927, brzy následuje další typ, model Melior. Oba jsou doporučovány pro velké byty a kanceláře. Všechny elektrovodivé díly jsou v těchto hrncových vysavačích v opláštění motoru, vyrobeném z izolačního materiálu.

Tato izolační lisovaná hmota s obchodním názvem Bakelit je první umělou hmotou, která se v domácnostech i průmyslu začala používat. Motorové opláštění z bakelitu spolehlivě zabraňuje případným zkratům. Díky elastickému závěsu motoru je dosaženo nepřekonatelného odhlučnění.

Kromě vysávání pomáhá Melior i při údržbě ostatního zařízení. K tomu slouží standardně dodávaná malá sací hubice na polstrovaný nábytek, záclony a potahy, úzká hubice pro záhyby a prohlubně, sací kartáč na nábytek a zdi a sací štětec na obrazy, rámy a sochy.

Dokonce se dodává i skříňka na vysavač a příslušenství. Melior s příslušenstvím stojí 165 říšských marek, skříňka na vysavač dalších 30. Speciální příslušenství dělá z Melioru víceúčelové zařízení.

Kromě nástavců na vysávání topných těles a knih existují i rozprašovací bombičky s prostředkem proti molům, hubice na rozprašování tekutin, a dokonce i kartáč pro péči o domácí mazlíčky.

Design i schopnosti přístrojů se od té doby pochopitelně změnily, ale jedno vysavačům Miele zůstává. Díky mimořádné kvalitě patří k nejlepším bojovníkům s prachem a dalšími nečistotami.

Vynikající filtrační účinek vysavačů Miele spočívá ve vícestupňovém filtračním systému, který tvoří originální sáček Miele HyClean a motorový a vzduchový filtr. Souhra těchto komponentů zajistí, že je vyfiltrováno více než 99,9 % jemného prachu.

Alergici na pyl a domácí prach ocení vysavač vybavený HEPA filtrem. Některé podlahové vysavače Miele s filtrem HEPA AirClean byly navíc doporučeny alergikům institutem TÜV Nord. Přefiltrovaný vyfukovaný vzduch je čistší než okolní vzduch v místnosti.

Kromě toho zůstávají v sáčku bezpečně uzavřeny bakterie, alergeny a výtrusy plísní.

Hygienický uzávěr u originálního sáčku HyClean uzavírá sáček automaticky při otevření přístroje, integrované hygienické těsnění zajistí optimální utěsnění sáčku a tím i hygienickou manipulaci a odstranění prachu.

Sáček s 9 filtračními vrstvami je z pevného materiálu, nehrozí tedy jeho prasknutí či protržení. Díky speciálním vláknům a efektivním prachovým difuzorům lze sáček využívat až o 25 % delší dobu.

Stejně jako všechny ostatní přístroje jsou vysavače Miele testovány na životnost 20 let.

Než se dostanou do sériové výroby, musí projít např. testem sací hadice, testem životnosti motoru, prahovým testem, testem navíjení kabelu,, testem podlahové hubice, testem rukojeti. Pokud tohle všechno Miele vydrží, je jasné, že budou fungovat i u vás doma.

Přístroje značky Miele dokazují svou vysokou kvalitu nejen v našich přísných interních kontrolách kvality. I nezávislé produktové testy opakovaně pochvalně vyzdvihují kvalitu a spolehlivost přístrojů Miele.

Jen od roku 2005 dosáhly vysavače značky Miele ve srovnávacích testech po celém světě více než 60 vítězství. V domácím dTestu např. V roce 2017 zvítězil všestranný vysavač Miele Compact C2 Powerline.