Útulný domov

Je nenápadný, ale jeho přítomnost dokáže vtisknout osobitost a originalitu. Díky němu dodáme našemu bytu či domu jedinečnou atmosféru. Ano, řeč je o bytovém textilu, který jako čaroděj promění mávnutím kouzelného proutku interiér v útulný domov…

Ať už jde o záclony nebo závěsy, rolety, polštáře, přehozy, deky, ubrusy či koberečky… Všechny tyto doplňky dokáží interiér jednoduše proměnit či zútulnit.

Díky nim máme také možnost snadno změnit charakter domova ve chvíli, kdy se rozhodneme naše bydlení oživit.

Jak vybírat bytový textil?

Výběr vhodného textilu je velmi individuální a podtrhuje právě osobnost majitele a jeho preference. „Záleží na tom, do jakého prostoru je určen a jaká očekávání a požadavky má klient.

Vždy je tedy důležitý osobní kontakt, abychom byli schopni zvolit nejvhodnější variantu,“ vysvětluje Gabriela Dušková ze společnosti DR interier, s. r.

o., kde si mohou zákazníci vybírat z nejrůznějších typů bytového textilu a doplňků, a kde vám v této oblasti poskytnou full service.

Důležitou roli často hraje roční období, které právě vládne přírodě venku, a jeho duch se přenáší i do našich domovů.

Ovlivňuje nás především, pokud jde o materiály, ale mnohdy i barvy vybíráme podle toho, zda za okny padá barevné listí nebo raší čerstvá tráva.

„Obecně je nyní inklinace k přírodním nebo alespoň přírodně vyhlížejícím materiálům v zemitých barvách, které pak můžeme podtrhnout dobře volenými doplňky v kontrastních barvách.

V doplňcích pak zimě vévodí kožešinové doplňky a tlumenější barvy, jaro a léto si říká o hravější tóny a lehčí textilie,“ doplňuje Gabriela Dušková.

Nejnovější trend? Osobitost!

„Hovořit o trendech samozřejmě můžeme, ale osobně preferuji při návrhu to, aby se klient cítil ve svém interiéru dobře, což občas nemusí plně odpovídat aktuálním trendům. To platí jak pro strukturu a složení materiálu, tak pro barvy.

Je těžké nutit klienta do odstínů zelené či růžové jen proto, že jsou to aktuálně ‚Barvy roku‘, když on sám je nemá rád a necítil by se v nich dobře. Opět je tedy kladen důraz na individuální přístup,“ shrnuje Gabriela Dušková.

www.drinterier.cz