VEKA představila revoluční povrchovou úpravu

Společnost VEKA v showroomu obchodního partnera OKNOTHERM představila novou technologii povrchové úpravy okenních profilů VEKA SPECTRAL. Díky ní získá plastový povrch zvýšenou odolnost vůči poškrábání i vlivům počasí, schopnost odpuzovat nečistoty, a především elegantní matný vzhled.

Novou technologií společnost VEKA reaguje na preference zákazníků, kteří dlouhodobě volají po větší barevné rozmanitosti u plastových okenních profilů.

Důvod oblíbenosti a vyšší poptávky po plastových okenních profilech různých barev je fakt, že koncoví zákazníci i developeři mají zájem o rozmanitější barevnost fasád svých projektů. A výsledný efekt chtějí logicky podtrhnout vzhledově jedinečnými okny.

„Bílá plastová okna jsou klasika, ale trendy hovoří jasně – developeři, architekti, projektanti i koncoví zákazníci žádají barevnou různorodost. Obzvlášť elegantní matné barvy tmavších odstínů jsou v módě.

Proto přicházíme s technologií VEKA SPECTRAL, která kromě mimořádné odolnosti dodává plastovému oknu působivý design,“ říká Milan Klepsa, hlavní zástupce společnosti VEKA pro ČR a SR.

Na českém trhu je VEKA SPECTRAL k dispozici ve třech barevných provedeních – šedá, antracitová

a umbra (odstín hnědé) – od června 2017.

„Důraz na tmavší, matné barvy a různé odstíny šedi vnímáme u VEKA SPECTRAL jako velkou výhodu. Na plastová okna se náročnější klientela a architekti často dívají skrz prsty kvůli vzhledu, který v řadě případů nepasuje do designové fasády.

SPECTRAL je ovšem zajímavá odpověď výrobce plastových profilů.

Nabízí totiž vzhledově unikátní alternativu pro klienty, kteří hledají kvalitní, ovšem finančně dostupnější alternativu k hliníkovým oknům,“ prozrazuje Jiří Stříbrný, výkonný ředitel společnosti OKNOTHERM, která je partnerem VEKA a okna s povrchovou úpravou VEKA SPECTRAL má ve své nabídce.

Kromě elegantního matného vzhledu se ovšem VEKA SPECTRAL vyznačuje i jinými pozitivními vlastnostmi, včetně zvýšené odolnosti proti povětrnostním vlivům, vlhkosti a odolnosti proti poškrábání.

Uvedené vlastnosti byly na vzorcích oken s povrchovou úpravou VEKA SPECTRAL prověřeny komplexními a časově náročnými testy, včetně testu zatížení spojů při vysoké teplotě, vysoké vlhkosti v klimatické komoře, působení UV záření i simulovaného deště.

3 KLÍČOVÉ VÝHODY VEKA SPECTRAL:

Elegantní matná povrchová úprava, kterou konkurenti v segmentu plastových okenních profilů nenabízí

Unikátní povrch odpuzující špínu, který maximálně usnadňuje údržbu

Povrch odolný proti poškrábání, otěru i proti UV-paprskům a povětrnostním vlivům.

Více informací naleznete na: www.veka.cz a www.oknotherm.cz.