Jak vybrat povlečení na léto

Chcete, aby si vám i v průběhu horkého léta usínalo jako v bavlnce? Stačí si vybrat pohodlné a kvalitní povlečení. Následující tipy vám pomohou s výběrem ložního prádla, které bude právě pro vás tím pravým!

Přírodní materiál: Nejen na léto je nejvhodnější 100% bavlna. Je prodyšná a dobře odvádí vlhkost od pokožky. Zapomeňte na umělé materiály, které se kloužou a studí.

Kvalitní zpracování: Už v obchodě sledujte strukturu látky a pevnost švů a kvalitu uzávěrů. Třepící se nitě a křivé švy zkomplikují následnou údržbu i pohodlí při spánku.

Jemnost: Povlečení by na omak mělo být příjemné, hladké a hebké, ne hrubé s výraznými kazy (nopky, nitě, mezery mezi nitěmi). Mějte na paměti, že povlečení s řídkou strukturou má velmi vysokou srážlivost.

Barevný potisk: U potisků ložního povlečení existuje mnoho kvalit a technik tisku. V současné době jsou špičkou mezi barvami reaktivní barvy. Pozor na nekvalitní potisk – ten poznáte podle nízké ceny výrobku.

Design: Na výběr máte od výrazné geometrie, přes stylové námořnické vzory až po něžné květinové motivy v nejrůznějších barvách.

V nabídce výrobců a obchodníků naleznete mnohé motivy, stačí si jen s ohledem na výše uvedené vybrat ten pravý do vaší ložnice.