Velkoformátové stínění

Screenové rolety jsou velmi účinným stínicím prvkem, který bývá mnohdy využíván také jako výrazový prostředek fasády. Architekti mohou pomocí exteriérových venkovních rolet fasádu důmyslně členit a dodat jí tak potřebnou hravost nebo naopak střízlivost. Screeny zároveň uživatelům poskytnou stín a soukromí.

Exteriérová stínicí technika je nejefektivnější možností, jak během léta bez pomoci klimatizace zabránit přehřívání interiéru a současně jeho uživatelům zajistit stín a soukromí, a to buď s možností výhledu ven, nebo v kombinaci s dokonalým zatemněním místnosti.

Společnost BUILDING Shutter Systems, výrobce rolovací stínicí techniky Minirol, má ve svém portfoliu screenové clony v mnoha různých provedeních – vybírat lze jak z nepřeberného množství barevných odstínů (vzorník RAL), které lze v rámci jedné stavby vzájemně kombinovat, tak z tkanin s odlišnými fyzikálními vlastnostmi.

Na ty má vliv souhra několika činitelů, a sice kolik slunečních paprsků daná textilie odrazí, kolik sluneční energie v podobě tepla pohltí a kolik jí prostoupí skrz.

U každého typu tkaniny je zároveň uvedena hodnota prostupu světla, tedy jak moc bude roleta zatemňující.

Funkční ochrana před slunečními paprsky

Díky těmto parametrům mohou architekti, designéři i investoři navrhnout optimální protisluneční ochranu pro konkrétní stavbu a vyhovět individuálním požadavkům jejích uživatelů.

Ty se mohou významně lišit, ať už v závislosti na typu budovy či interiéru (rodinný dům, kancelář, kavárna, nemocnice, tělocvična, přednáškový sál), nebo na osobních preferencích (dostatek soukromí, světla, výhled ven).

Designové možnosti a ovládání

Screeny Minirol jsou na výběr ve variantách s viditelným či zaomítacím boxem, v podobě screenových clon do roletového překladu nebo zcela bez boxu.

Látka se zipem může být pevně uchycena ve vodicích lištách (Lockscreen), volně napnuta mezi boxem a koncovou lištou (Screen) či může být vedena pomocí ocelových lanek (Cablescreen).

Zastínit lze jak velkoformátová okna (v ploše až 20 m2), tak i pergoly nebo zimní zahrady. V nabídce najdete i široké spektrum variant ovládání – od elektrického s možností napojení na chytrou domácnost až po manuální ovládání klikou. Screeny mohou být také opatřeny teplotním, slunečním či větrným čidlem.