Obchodní sdělení

Velkoformátové stínění

Chcete sdílet tento článek?

Screenové rolety jsou velmi účinným stínicím prvkem, který bývá mnohdy využíván také jako výrazový prostředek fasády. Architekti mohou pomocí exteriérových venkovních rolet fasádu důmyslně členit a dodat jí tak potřebnou hravost nebo naopak střízlivost. Screeny zároveň uživatelům poskytnou stín a soukromí.

Exteriérová stínicí technika je nejefektivnější možností, jak během léta bez pomoci klimatizace zabránit přehřívání interiéru a současně jeho uživatelům zajistit stín a soukromí, a to buď s možností výhledu ven, nebo v kombinaci s dokonalým zatemněním místnosti.

Společnost BUILDING Shutter Systems, výrobce rolovací stínicí techniky Minirol, má ve svém portfoliu screenové clony v mnoha různých provedeních – vybírat lze jak z nepřeberného množství barevných odstínů (vzorník RAL), které lze v rámci jedné stavby vzájemně kombinovat, tak z tkanin s odlišnými fyzikálními vlastnostmi. Na ty má vliv souhra několika činitelů, a sice kolik slunečních paprsků daná textilie odrazí, kolik sluneční energie v podobě tepla pohltí a kolik jí prostoupí skrz. U každého typu tkaniny je zároveň uvedena hodnota prostupu světla, tedy jak moc bude roleta zatemňující.

Funkční ochrana před slunečními paprsky
Díky těmto parametrům mohou architekti, designéři i investoři navrhnout optimální protisluneční ochranu pro konkrétní stavbu a vyhovět individuálním požadavkům jejích uživatelů. Ty se mohou významně lišit, ať už v závislosti na typu budovy či interiéru (rodinný dům, kancelář, kavárna, nemocnice, tělocvična, přednáškový sál), nebo na osobních preferencích (dostatek soukromí, světla, výhled ven).

Designové možnosti a ovládání
Screeny Minirol jsou na výběr ve variantách s viditelným či zaomítacím boxem, v podobě screenových clon do roletového překladu nebo zcela bez boxu. Látka se zipem může být pevně uchycena ve vodicích lištách (Lockscreen), volně napnuta mezi boxem a koncovou lištou (Screen) či může být vedena pomocí ocelových lanek (Cablescreen). Zastínit lze jak velkoformátová okna (v ploše až 20 m2), tak i pergoly nebo zimní zahrady. V nabídce najdete i široké spektrum variant ovládání – od elektrického s možností napojení na chytrou domácnost až po manuální ovládání klikou. Screeny mohou být také opatřeny teplotním, slunečním či větrným čidlem.

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články