Wienerberger členem Centra pasivního domu
Single-Family House
e4 Brick House Zwettl

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., s potěšením oznamuje, že se od 15. 1. 2018 stala novým členem Centra pasivního domu.

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., je největším výrobcem pálených cihel a keramických střešních krytin u nás.

Postavení lídra na trhu vnímá jako zavazující nejenom pro kvalitu vyráběných materiálů, ale i v oblasti vývoje a testování nových produktů, které umožní realizovat náročné úkoly ve stavebnictví a architektuře.

K těm patří i příprava na rok 2020. Od tohoto data u nás bude totiž možné stavět domy již jen s tzv. téměř nulovou spotřebou energie. Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.

s., je známá dlouholetým vývojem a výrobou cihelných bloků určených právě pro tento typ staveb.

„Pro společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.

s., je přijetí do nezávislé organizace, jakou je Centrum pasivního domu, potvrzením kvality našich materiálů z hlediska tepelné ochrany budov,“ uvádí Ing. Kamil Jeřábek, místopředseda představenstva Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Centrum pasivního domu u nás usiluje o medializaci tématu úspor energie a pasivních domů v tuzemském prostředí a zaměřuje se na ovlivňování legislativního a dotačního prostředí v České republice.

Zároveň investorům zaručuje vysokou kvalitu pasivních domů i materiálů pro jejich stavbu. Od svých členů vyžaduje Centrum pasivního domu závazné a dlouhodobé dodržování řady odborných, profesních i etických hledisek.

„Společnost Wienerberger proto považuje své přijetí do řad této organizace za ocenění své dosavadní práce.,“ dodává Ing. Jeřábek.

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., se sídlem v Českých Budějovicích je největším výrobcem pálených cihel v ČR. Po převzetí společnosti Tondach se stala také největším výrobcem keramických střešních krytin u nás.

Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdicí systém Porotherm a Keratherm, obkladové a lícové cihly Terca, keramickou dlažbu Penter a pálenou střešní krytinu Tondach. Wienerberger cihlářský průmysl, a.

s., je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger Ziegelindustrie AG, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně lídra v produkci pálených střešních krytin v Evropě.

 Více informací na www.wienerberger.cz