Okouzlující vila s vodopádem

Kvalitní a komplexní návrh interiéru není pouze o volbě materiálů, kombinaci barev a uspořádání nábytku. To si dobře uvědomují v Ateliéru GLACOVÁ, kde svým klientům umějí naslouchat a dokážou se vcítit do jejich představ a přání.

„Mám samozřejmě svůj vlastní styl, miluji v interiéru bílou barvu a všechny její tóny, také jemný odstín bílé kávy. Sem tam černé akcenty, nejlépe kovové.

Doplňky používám nejraději v jemné zlaté barvě, ale pouze v decetním množství,“ vysvětluje svou filozofii Ing. Petra Glacová, majitelka ateliéru.

Zároveň však chce respektovat individualitu každého klienta, proto se snaží najít s ním stejnou řeč a naladit se na stejnou vlnu. „Interiéry vždy navrhuji s ohledem na osobní styl investora tak, aby se ve výsledku cítil v obytném prostoru co nejlépe. Bude to on, kdo tam bude žít,“ dodává.

Na začátku je vždy návrh dispozice. „V myšlenkách procházím bytem či domem, otevírám dveře, nechám na sebe prostor působit a představuji si, co bych udělala jinak. V úvahách o tom, jak se má výsledný interiér jevit jako celek, mi velmi pomáhá zavřít oči.

Původní změť myšlenek se pak v jistém okamžiku vytříbí a já mám jasno. Největší radost mi pak dělá, když jsou klienti mými nápady nadšení a musím přiznat, že v mnoha ,svých´ domech bych nejraději rovnou bydlela,“ přiznává.

Majitel vily, kterou vám představujeme, si přál, aby interiéry domu působily tlumenou, ambientní atmosférou, což vybočuje ze současného minimalistického trendu. A protože to není zrovna styl typický pro návrhy Ateliéru GLACOVÁ, byla to o to větší výzva.

K jejímu naplnění rozhodně přispělo, že téměř veškeré vybavení domu vznikalo na zakázku:

kromě dřevěných panelů a obkladů stěn to byl nejen nábytek, například u křesel a židlí se do detailů ladily tvary v kontextu s materiály a barevnými kombinacemi, ale také tapety. Na výsledné podobě interiéru se podílely i zdánlivé detaily:

sokly u podlah v celém domě, stejně jako schodišťové zábradlí a ostění vnitřních dveří jsou ze stejného materiálu, veškeré zárubně jsou skryté, povrchy na sebe svou strukturou dokonale navazují.

Wow efekt nastává hned ve vstupní hale s dominantou v podobě točitého schodiště. Jako stuha se vine kolem zakázkově vyrobeného lustru, jehož křišťálové ověsky jako skleněné kapky padají dolů z horního patra.

Už tady je jasně zřetelná dokonalá rovnováha tvarů a materiálů, jejichž výběr přispívá k navození potřebného souladu, ale zároveň i napětí interiéru.

Převahu přísných linií s pravými úhly zjemňují oblouky, patrné i na stěně s čelními plochami čalouněnými sametem a podsvícenými nikami, v nichž skvěle vyniknou umělecké předměty.

Hřejivé dřevěné prvky pak vyrovnávají chlad exkluzivní podlahy s dekorem mramoru ve vysokém lesku, která prochází celým přízemím.

Multifunkční společenský prostor zahrnuje také jídelnu se stolem pro deset osob a lustrem, zhotoveným opět na zakázku. Paní domu si přála, aby součástí této zóny byl prvek ve formě vodopádu:

uklidňující efekt šumící vody, stékající po obou stranách skleněné stěny, přináší do prostoru působivý optický předěl mezi jídelnou a obývacím pokojem.

Na rozdíl od soudobých trendů není součástí tohoto propojeného interiéru kuchyně, koncipovaná jako samostatná uzavíratelná místnost. Mimořádnou pozornost pak návrhářka věnovala koupelnám.

Jejich stěny a podlahy s dekorem mramoru doplňují kvalitní nábytkové sestavy s dřevěnými prvky na dvířkách, kvalitní sanita a špičkové baterie, splachovací tlačítka a další detaily z nerezové oceli.

TEXT: Alena Müllerová, FOTO: archiv ateliéru Glamur