Česká svítidla bodují ve světě

Společnost HALLA slaví letos své 25. výročí. Z výrobce halogenových lamp se za tu dobu propracovala na předního českého výrobce designového osvětlení.

Spolupráce s talentovanými českými i zahraničními designéry ji přinesla uznání na světové úrovni a řadu prestižních ocenění.

Mezi nejnovější úspěchy patří zisk tří designových cen pro svítidlo BENT od Simony Hruškové. Vše začalo koncem roku ziskem German Design Award 2017 v kategorii Special Mention.

Další úspěch přišel hned na to v únoru, kdy svítidlo BENT obdrželo cenu iF Design Award 2017 a nejnovějším oceněním je Silver A ‚Design Award.

BENT je interiérové LED svítidlo, které na první pohled zapůsobí svým lehkým a hravým dojmem, který lze ještě podpořit různým barevným provedením – k dostání je v sedmi barevných variantách.

Napájecí kabel je součástí závěsného systému z ocelových lanek, což přispívá k celkové eleganci a zachování vizuální čistoty svítidla i interiéru. BENT lze použít samostatně či ve skupině k vytvoření různých tvarových vzorů. Oblíbené je například uskupení do „kytičky“.

Simona Hrušková svým hattrickem navázala na úspěchy dalšího talentovaného designéra, Matúše Opálky, který stojí za návrhem svítidla INDI. Minimalistický design těchto svítidel, rovněž navržených pro společnost HALLA, dosáhl na trojici ocenění v předešlém roce, kdy obdržel ceny iF Design Award, German Design Award a Lighting Design Award.

Ještě předtím byl navíc oceněn samotný koncept svítidla – v roce 2014 získal Red Dot Design Award.

Více na: www.halla.cz.