Český nábytek z Kutné Hory

Říká se, že správný podnikatel dokáže vidět díru na trhu, a tu následně dle segmentu, ve kterém se pohybuje, zaplnit. Ne ale na sílu.

Nápad musí přijít s čistou hlavou, stejně jako tomu bylo u pana Miloše Horáka, který je jedním ze tří zakladatelů společnosti TRIANT. Impuls k tomu, aby se věnoval výrobě nábytku přišel ještě před revolucí, kdy jeho známý renovoval starožitný nábytek pro Němce.

Šikovné řemeslníky našel zde v Čechách, proto se v domácích podmínkách rozjela výroba tradičního řemeslného opracování dřeva.

Zájem o stylový český nábytek  byl nejen v zahraničí, ale i v Čechách, jelikož do té doby se dovážel pouze cenově nedostupný nábytek z Itálie nebo trh disponoval pouze nábytkem v rámci sektoru, který ovládali leadeři Dřevotvar nebo Jitona.

V roce 1991 se tedy rozhodli tři zakladatelé pro oficiální založení společnosti TRIANT, jejíž název je odvozen od slova tři (TRI) a antique (ANT), v překladu starožitnosti.

Kromě výroby schodů se postupně stále více rozvíjela nábytkářská výroba nejen s historizujícími detaily. První kolekce Classic byla inspirována historickými modely, kdy jednotlivé kusy, které tuto kolekci zdobily, byly kopií z konkrétní starožitné skříne.

Druhá řada, která byla navržena pro vybavení Senátu ČR, ale oslnila natolik, že byla použitelnost třešňového nábytku upravena s ohledem na použitelnost v bytech a poté zařazena do výroby.

Přes dlouhou cestu, která trvá již od roku 1989 se firma TRIANT stále s velkými rozdíly odlišuje od ostatních výrobců designového nábytku.

Jednak je kladen velký důraz na samotné provedení s vysokým podílem ruční práce, zároveň je cílem náročný zákazník, pro kterého je vysoká kvalita materiálu a trvalá hodnota důležitější než-li rychlá spotřeba, která je mnohdy spíše jako konzum za co nejnižší cenu bez ohledu na životní prostředí.

Rozšíření sortimentu se v posledních letech výrazně dotýká nábytkových sestav a stolů z masivu, které jsou tím prvním, co Vás v místnosti uchvátí.

Proto si firma drží úroveň nejen v rámci kolekce výrobků, ale také při samotném výběru a vytipování dřeva ještě před tím, než je odváženo na pilu, kde probíhá proces zpracování – třeba na zmíněné masivní stolové desky, kdy nejčastějším materiálem je pak dýhovaná třešeň nebo ořechová dýha.

„Původ je pro nás stejně stěžejním prvkem jako  samotná kvalita, proto materiály pochází výhradně z Evropy a výroba je rovněž tuzemská“, dodává pan Ondřej Horák, syn jednoho ze zakladatelů firmy.

Jelikož jsou zkušenosti firmy TRIANT v oblasti zakázkové výroby mnoholeté, je schopna nabídnout komplexní řešení veškerých prostor vč. spolupráce s kvalifikovanými konstruktéry, bytovými designéry a architekty.

Jakmile proběhne zaměření prostoru, vytvoří se společně se zákazníkem technický výkres nebo 3D návrh, který je dále upravován dle potřeb a přání individuálně.

Veškeré služby zákazníkům, včetně nábytku na míru a konzultace, jsou k dispozici v podnikové prodejně firmy TRIANT v Průhonicích.