Czech Design Week Jaro 2017 oznámil vítěze

Chcete sdílet tento článek?

Czech Design Week Jaro 2017 oznámil vítěze ve třech kategoriích.

Další, v pořadí již 4.ročník CZDW Podzim 2017 se bude konat 20.-26.11.2017

Kurátoři Czech Design Weeku Jaro 2017 vyhlásili Objevem roku Davida Černého. Cenu za nejlepší instalaci si odnesla značka Kartoons a Cenu za nejlepší design Best of obdržela česká rodinná firma vyrábějící gramofony-440Audio.

Kartoons – Objev roku CZDW Jaro 2017 je mladá česká společnost, která se zabývá výrobou designového a ekologického nábytku. Na českém trhu působí již 5 let a loni získala ocenění Nejlepší instalace na Czech Design Week 2016 v Kafkově domě. V současnosti se pod značkou Kartoons skrývají bytové doplňky, nábytek i osvětlení.

David Černý – Objev roku CZDW Jaro 2017 je studentem Ateliéru skla na pražské UMPRUM. Ve své tvorbě rád balancuje na pomezí účelového a hravého designu. Nebojí se užití barev a jednoduchého tvarosloví. Je fanouškem postmoderny a uskupení MEMPHIS Milano. Do budoucna ho láká práce se světlem i v podobě neonu.

440AUDIO – Cena za nejlepší design CZDW Jaro 2017  je česká rodinná firma, která ve spolupráci se spolupráci s mistry z různých řemeslných oboreů vyrábí zakázkové gramofony. V designu navrhovaného díla se snaží o návrat k přírodním materiálům a jejich užití jako nosného prvku.
Při návrhu gramofonů  jim jde zejména o jednoduchost, strohost, nenápadnou eleganci, lehkost, vyznění vlastností a potenciálu použitých materiálů, odhalení krásy struktury, barev a kombinací materiálů.
Gramofony firma 440 Audio vyrábí nejen jako zařízení ke zprostředkování kvalitního zvuku, ale i jako dílo, které bude mít v kontextu svého okolí hlubší význam a hodnotu.
Doprovodný program můžete ještě nyní navštívit :
Galerie 1 – Jaroslav Valečka – Mlčení 3. 5. – 27. 5.

Mladí designéři a umělci, kteří chtějí veřejnosti prezentovat svou práci se mohou již nyní hlásit na další ročník CZDW Podzim 2017.
Bude se konat od 20.do 26. listopadu 2017 a těšit se opět můžete i na bohatý doprovodný program.

 

www.czechdesignweek.cz
www.facebook.com/czechdesignweek.cz/ a https://www.facebook.com/czechdesignfestival.cz/
https://www.instagram.com/czechdesignweekcz/
https://www.youtube.com/watch?v=eL5Uy3Wn9eU&t=1s

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články