Další vítězství v dTestu si odnáší digestoř M

Nezávislý spotřebitelský časopis dTest zveřejnil ve svém listopadovém čísle výsledky testů komínových digestoří. A Miele v něm opět potvrzuje svou pověstnou kvalitu – v konkurenci 21 modelů obsadily první a druhé místo odsavače par Miele.

Hodnotilo se odsávání (50 %), hlučnost (25 %), obsluha (20 %) a zpracování (5 %).

„V testu zvítězila digestoř Miele DA 6096 W…Nejlépe absorbuje mastnotu, zápach, a kromě toho je ze všech testovaných modelů nejtišší…S mastnotou v režimu odsávání si nejlépe poradily digestoře Miele DA 6096 a DA 3466…“

Vítězná digestoř Miele si poradila i v testu měření aromatických látek v místnosti: „Většina digestoří v tomto testu dopadla špatně, nebo dokonce propadla.

Nejlépe se dařilo vítěznému Miele, které dokázalo zachytit 86 % aromatických látek.“  Některé z digestoří naopak zachytily jen 3,1 %, nebo dokonce jen 0,5 %!

Časopis dTest si rovněž všímá propadu nejlevnějších přístrojů a potvrzuje to, že příliš nízká cena kvalitu skutečně nezaručí. „Cenový rozdíl mezi vítězem a poraženým naznačuje trend, který jsme vypozorovali u většiny testovaných digestoří.

Za kvalitní službu si musíte připlatit. Modely z nejlevnější kategorie skončily nejlépe ve středu tabulky, s nižší cenou ale spíše klesalo i hodnocení.“

Citace: Voňavá kuchyň není zadarmo, dTest 11/2017, s. 35 – 39.

Přednosti vítězných odsavačů

Na prvním místě se umístil nástěnný odsavač par DA 6096 W Wing s energeticky úsporným LED osvětlením a komfortní obsluhou pomocí tlačítek.

Přístroj s vysokým výkonem (650 m3/h na intenzivní stupeň výkonu) a efektivní filtrací díky 10vrstvému nerezovému tukovému filtru oceníte také pro jeho bezpečnost a snadnou údržbu. Je připraven pro odtah i cirkulaci.

Více zde.

Druhý přístroj, vestavná panelová digestoř DA 3466 v elegantním designu, je vybaven úsporným LED osvětlením i tlačítky pro komfortní obsluhu.

Na intenzivním stupni dosahuje vysokého výkonu 550 m3/h, disponuje efektivní filtrací, je bezpečný a velmi snadno se udržuje.

Více zde.

Všechny přístroje Miele jsou testovány na životnost 20 let. Takto přísná kritéria nemá žádný jiný výrobce domácích spotřebičů.

Mimořádně náročné požadavky na použité materiály, špičkové technologie, energetickou náročnost, uživatelský komfort i design udělaly ze značky Miele synonymum pro stoprocentní kvalitu. To se odrazilo mj.

i v průzkumu spolehlivosti značek zveřejněném v dTestu 9/2017, v němž mezi spotřebiteli opět vyhrála značka Miele.

Letošní vítězná smršť Miele

Letošní rok byl v těchto ohledech vůbec pro Miele mimořádně úspěšný. Obě digestoře totiž nejsou jedinými oceněnými přístroji Miele v dTestu. V posledních číslech si odnesly vavříny vítězství i vysavač Miele Compact C2 Powerline a pračka WDB 030 Eco.

Pračka je vybavena patentovaným voštinovým bubnem s kapacitou až 7 kg pro šetrnou péči o prádlo, systémem CapDosing pro pohodlné dávkování speciálních pracích prostředků či aviváže pomocí předávkovaných kapslí nebo úsporným a výkonným ProfiEco motorem.

Přístroj lze komfortně obsluhovat díky systému DirectSensor, tedy stisknutím tlačítka. Pračka WDB 030 Eco je stejně jako ostatní přístroje Miele testována na životnost 20 let a je zařazena do třídy energetické účinnosti A+++.

Miele nyní nabízí speciální akci právě na pračky. Pokud si do 31. prosince 2017 zákazníci koupí vybraný model pračky Miele (spadá sem i vítězná WDB 030 Eco), získají i prodlouženou 10letou záruku v podobě Miele Servis Certifikátu v hodnotě 7 500 Kč jako dárek.