Data o počasí po ruce

Počasí se dotýká každého a najde se i mnoho těch, kteří jeho sledování povýšili na skutečné hobby. I proto německý výrobce prémiových zařízení chytré domácnosti Eve Systems rozšířil své portfolio o novou meteostanici Eve Weather.

Ta umožní sledovat prostřednictvím ekosystému Apple HomeKit důležité metriky teploty, barometrického tlaku a vlhkosti.

Jeho skvěle čitelný displej tak poskytne okamžitý přehled o aktuální situaci i předpokládaném vývoji počasí v následujících 12 hodinách.

Spojení s iPhonem a aplikací Eve, kde je možné analyzovat data za delší období a nastavovat libovolné automatizace, je samozřejmostí.

Nechybí ani možnost propojení s hlasovou asistentkou Apple Siri a nejnovější Apple TV 4K s podporou technologie Thread Border Router. Ta zajistí bezproblémovou integraci Thread zařízení s běžnou počítačovou sítí.

To vše výrobce vměstnal do elegantního balení s rozměry 54 x 54 x 15 mm a boky z eloxovaného hliníku. Neopomněl přitom ani odolnost vůči vodě splňující standard IPX3, díky které se Eve Weather (1 990 Kč) nezalekne ani silného deště.

Nechybí podpora nejmodernějšího síťového standardu Thread zajišťující spolehlivé a energeticky nenáročné spojení s ostatními zařízeními chytré domácnosti.

Zkrášlí přístřešek, stůl i parapet

Elegantní funkční design propůjčují Eve Weather schopnost vkusně doplnit jakýkoli kout. Ať už jej uživatelé využijí v altánu, nebo jej umístí k okennímu parapetu, vždy bude působit funkčním a hodnotným dojmem.

Díky zvýšené odolnosti vůči stříkající vodě, praktickému systému uchycení na zeď a podpoře bezdrátových technologií Bluetooth a Thread, jsou možnosti bezbřehé.

Počasí i domácí mikroklima pod kontrolou

Aplikace Eve dokáže zajistit dlouhodobý a zároveň bezpečný sběr dat, která uživateli zpracuje do přehledných grafů. Snadno se tak zorientují ve vývoji teploty, tlaku i vzdušné vlhkosti.

Naměřené hodnoty mohou navíc využít i pro spouštění nejrůznějších automatizací, které jim usnadní život.