Designové květináče Kasper

Ryze česká značka KASPER získala prestižní cenu za design Red Dot Award

Společnost KASPER DESIGN uvedla na trh novou řadu květináčů, která vznikla ve spolupráci se světově uznávaným českým designérem Petrem Novague.

Příběh s dobrým koncem

Nová kolekce květináčů KASPER je ukázkou povedeného spojení českého designu s českým výrobcem a rozhodnutí dobývat svět.

Tento prozíravý počin byl oceněn prestižním oceněním za produktový design Red Dot Award, které uděluje každoročně Zentrum Nordrhein Westfalen z německého Essenu, do kterého se letos přihlásilo 4928 výrobků z 56 zemí světa.

Česká značka bourá hranice

KASPER si zakládá na svém původu, proto ke spolupráci zve zejména české kolegy. Výrobu pak svěřuje pouze svým mistrům, kteří umí s použitými materiály pracovat jako nikdo jiný.

„Naše výrobky musí splňovat nejvyšší možnou kvalitu a dbáme také na jejich nadčasový vzhled.

Z tohoto důvodu jsme oslovili Petra Novague, který u nás patří mezi nejúspěšnější designery,“ vysvětluje Radka Kasperová, jednatelka společnosti KASPER DESIGN a doplňuje, že se s  Petrem poprvé setkali již před několika lety. „Tehdy jsme jednali o možné pomoci našeho moderního závodu při výrobě jeho židle The Edge.

Ta v roce 2012 také získala prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Award,“ uvedla jednatelka.

Spolupráce přinesla ovoce

První skici nové řady květináčů byly vytvořeny na podzim roku 2013. Tehdy se Radka a Jakub Kasperovi, zakladatelé rodinné značky luxusních nadčasových doplňků pro dům a zahradu KASPER, poprvé sešli nad konkrétními návrhy s Petrem Novague.

Designer pro značku KASPER připravil 20 variant květináčů, čistě nerezových i lakovaných. „Jsem rád, že jsem mohl vytvořit návrhy pro nadčasové nerezové květináče, které jsem doplnil několika lakovanými typy obalů na květiny,“ pochvaluje si Petr Novague.

Podle něj je spolupráce s Kasperem skvělá. „K drobným úpravám muselo dojít pouze kvůli konstrukčním možnostem materiálu. S většinou „záludností“ mého pojetí květináčů si však profesionálové z KASPERu skvěle poradili.“

ROZHOVOR s Ing. Radkou Kasperovou, jednatelkou společnosti KASPER DESING

Co pro vás znamená prestižní ocenění Red Dot Award?

Ocenění v prestižní soutěži jako je Red Dot dokazuje, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná. Zároveň je pro nás jakousi hozenou rukavicí a závazkem.

Věříme, že nám cena pomůže k novým obchodním příležitostem nejen u nás, ale i v zahraničí. A samozřejmě nám přináší další motivaci do práce.

Za jaký model květináče KASPER toto ocenění získal?

Red Dot jsme získali za produktový design květináče Wave z kolekce navržené Petrem Novague. Konkrétně za jeho černou variantu s LED podsvícením. 

Máte doporučení, kam umístit oceněný květináč Wave z kolekce Novague? Jaký je váš osobní TIP pro jeho využití v interiéru či exteriéru?

Vzhledem k tomu, že je tvar navržen tak, aby se daly jednotlivé květináče řadit za sebou, slouží jako elegantní dělící prvek ve veřejných prostorách, například v kancelářích, recepcích, lobby hotelech…

Myslím ale, že květináč ocení i majitelé domů a bytů, kteří chtějí svoje bydlení ozvláštnit zajímavým solitérem. Podsvícení květináče samozřejmě skvěle působí i venku, například jako nepřímé osvětlení terasy nebo zahrady.

www.kasper.cz