Dornbracht slaví čtvrt století série Tara

Dornbracht představuje u série Tara povrchovou úpravu Cyprum

Před 25 lety způsobila revoluci v designu koupelen, a proto je právem považována za ikonu moderního koupelnového designu. Od svého uvedení na trh v roce 1992, je série Tara nejen kopírovanou klasikou, ale také držitelem několika vítězných designových ocenění.

V souvislosti s letošním jubileem přichází Dornbracht s nádhernou povrchovou úpravou Cyprum pro celou sérii Tara. Málokterá jiná armatura přinesla tak radikální a dlouhotrvající dojem vytříbeného koupelnového designu jako série Tara.

Na trhu počátkem devadesátých let nebylo nic, co by reflektovalo minimalistický design, charakteristické křížkové rukojeti a štíhlé půlkruhovité výtoky.

Ale přesto, a nebo vlastně kvůli svému progresivnímu designérskému jazyku netrvalo sérii Tara dlouho stát se ikonou designu. Pouhých deset let po svém uvedení na trh přišla na svět kniha věnovaná úspěchu série Tara s názvem “Tara. Pocta koupelnovým bateriím a archetyp“.

Značka Dornbracht postupem času soustavně rozvíjí a posiluje svůj úspěšný příběh. V roce 2008 bylo vnímání série Tara lehce poupraveno. Hlavní zásadou se stal slogan “Klasiku neměníš, zušlechťuješ ji”.

Redukce průměru rukojeti a rozet a minimální prodloužení těla baterie přinesl sérii Tara štíhlejší, vzpřímenější a jemnější vzhled.

Kontury armatur Tara byly celkově zostřeny a přinášejí tak perfektní a dokonalou geometrii a symetrii jasného designérského jazyka.

„Série Tara je dokonalým ztělesněním pěti designových principů Dornbracht: proporci, přesnosti, progresivitě, personalitě a performanci,” říká výkonný ředitel pan Andreas Dornbracht.

Těchto takzvaných “5P” tvoří základ trvalé estetické kvality, která se neřídí právě převažujícím vkusem, ale zásadami designových principů.

„Navzdory faktu, že série Tara je na trhu přes 25 let, neztratila nic ze svého současného významu a je ztělesněním avantgardy v koupelnách.“ Charakteristickým rysem série Tara je její univerzálnost a schopnost vhodně doplnit každý architektonický styl

bydlení. Čistota designu a široké spektrum povrchových úprav hraje důležitou roli. Podobně jako u ostatních sérií Dornbracht, je na trhu mnoho povrchových variant: chrom, platina a champagne, mosaz a zlato, v leštěných i kartáčovaných verzích.

Právě tato rozmanitost umožňuje sérii Tara, aby udávala tón koupelnové architektury nebo dokonce vytvářela výrazný kontrast. Ať už klasicky či progresivně, vždy relevantně a moderně.

Série Tara otevírá mnoho možností pro personalizaci koupelnového designu a poskytuje odpověď na megatrendy individualizace.

Tara v provedení Cyprum je dalším důkazem všestrannosti kultovních sérií armatur Dornbracht. Lesk narůžověle zlatého povrchu z 18 karátového zlata a mědi je mimořádný a vyzařuje doslova teplo a eleganci.

Série Tara nabízí mnoho variant pro umyvadla, vany, sprchové kouty, bidety, a také kuchyňské armatury. V nabídce jsou jak pákové baterie, tak baterie s klasickými křížkovými rukojetěmi. Sérii Tara doplňuje rozsáhlá nabídka příslušenství.