Elektrický mezizubní kartáček Herbadent

Nedílnou součástí správné ústní hygieny je kromě čištění zubů kartáčkem a pastou také péče o mezizubní prostory a dásně.

Pro mnoho z nás je však manipulace s mezizubním kartáčkem složitá a nepříjemná, a tak péči o mezizubní prostory zanedbáváme. Doslova revolucí v rámci čištění mezizubních prostor je elektrický mezizubní kartáček, který na trh dodává česká společnost HERBADENT.

Zlepšete svůj vztah k čištění mezizubních prostor.

Ve studii „Češi a Zuby“, kterou společnost HERBADENT realizovala v roce 2020 často zaznívala tvrzení, že „čistit si zuby mezizubním kartáčkem je otravné a nepohodlné“ nebo, že „požadavky dentální hygienistky jsou prakticky nesplnitelné.“.

Je však dobré vědět, že právě v mezizubních prostorech, kam se běžný kartáček nedostane, je riziko vzniku zubního kazu nejčastější.

Bohužel díky vlastní pohodlnosti či problémům při čištění mezizubními kartáčky tuto nedílnou součást kvalitní zubní hygieny pravidelně praktikuje pouze 23 % Čechů a dalších 33 % využívá mezizubní kartáčky jen nepravidelně.

Příjemnější, a přesto pečlivější čištění mezizubních prostor.

Elektrický mezizubní kartáček HERBADENT byl vyvinut dentální hygienistkou pro každodenní použití spotřebiteli. Díky příjemnému tvaru a robustnímu tělu je jeho použití velmi snadné.

Jistější držení kartáčku celou rukou přispívá k jistotě při zavádění a ke snazší manipulaci v ústech. Vibrace kartáčku pak zavádění, zvláště do úzký míst, ještě zjednoduší.

Díky vibracím navíc dojde k šetrnému odstranění zubního plaku a k masáži dásní i v těžko dostupných místech, čímž se zabraňuje rozvoji gingivitidy (zánětu dásní). Pro dokonalou kontrolu kvality vyčištění disponuje elektrický mezizubní kartáček HERBADENT také vestavěný LED světlem a zrcátkem.

Během každého čištění si můžete zkontrolovat, jak pečliví jste při čištění byli. Ke každému tělu kartáčku jsou přibaleny dva nástavce pro využití dvěma členy domácnosti. Samotné mezizubní kartáčky jsou k dostání v 7 různých velikostech.

Jistější manipulace s kartáčkem přináší i delší životnost samotných kartáčků, než je běžné u „jednorázových“.

Mezizubní gel Herbadent

Ideální je použití elektrického mezizubního kartáčku HERBADENT v kombinaci s mezizubním bylinným gelem HERBADENT. Aplikace mezizubního gelu pomáhá se zaváděním kartáčku do mezizubních prostor.

Dochází také k aplikaci bylinného gelu na dáseň, což vede k rychlejšímu hojení dásní postižených zánětem v mezizubních prostorech nebo zlepšuje prevenci zánětu dásní. Do nového mezizubního gelu HERBADENT jsou přidány fluoridy, které posilují zubní sklovinu.

V tomto případě mohou fluoridy působit i na ty plošky zubů, na které standardním čištěním kartáčkem a pastou nedosáhnete.

Více na www.herbadent.cz

Elektrický mezizubní kartáček HERBADENT: https://www.herbadent.cz/sortiment/ubrush/, MOC: 2234,-

Doplňková balení mezizubních kartáčků HERBADENT: https://shop.herbadent.cz/ubrush/, MOC: 299,-

Bylinný mezizubní gel HERBADENT: https://shop.herbadent.cz/pece-o-dasne/bylinny-mezizubni-gel-25g/, MOC: 159,-

Celonárodní studie „Češi a zuby“ z roku 202, ke stažení: https://www.cesiazuby.cz/