Gerthérapi je kouč krásy a zdraví

Pro všechny, které baví pečovat o své zdraví, zdolávat sportovní výzvy, nezaleknou se žádného dobrodružství, a přitom je jejich každodenní mantrou zdravý životní styl, vyvinuly Laboratoře GERnétic jedinečný přípravek, jenž je bude provázet každý den a umocňovat jejich radost z dosažených pokroků.

Dobře ale poslouží i těm, kteří se do pravidelného tréninku teprve dali a na vlastní kůži pocítili jeho první účinky. Svaly si zatím nezvykly na novou zátěž a protestují mírnou bolestí či únavou. Přesně pro ně je Gerthérapi od francouzské kosmetiky GERnétic správnou volbou.

 „Tento unikátní tělový krém je reakcí značky GERnétic na stále se zvyšující trend v počtu aktivních lidí, kteří si přejí maximálně zefektivnit péči o své zdraví a touží si uchovat pocit dokonalé tělesné i duševní pohody.

Zjistili jsme, že tato skupina jedinců se často setkává s pocity svalové únavy a přetížení, nebo naopak strnulosti. Jsou to přirozené důsledky pečlivého tréninku, ať už jde o formování postavy nebo zvyšování celkové kondice.

Jenže tyto nelibé pocity chtějí aktivní lidé eliminovat, protože jim brání v tom vychutnávat si naplno svůj denní rytmus. Dbají na pestrou stravu s optimálním obsahem živin, aby se jejich tělo dobře regenerovalo.

Ale chtějí i něco navíc – péči, která podpoří jejich úsilí. A tam bezpochyby Gerthérapi dokáže pomoci,“ vysvětluje Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka společnosti LK SERVIS, generálního zastoupení francouzské kosmetiky GERnétic pro ČR a SR.

 Novinka v portfoliu GERnétic funguje na principu povzbuzení lymfatické drenáže, díky čemuž dochází k lepšímu a rychlejšímu odvodu zplodin a metabolitů z tkání. Jejich vyšší hladina je totiž fyziologickým důsledkem pohybové aktivity.

Umocnění procesu drenáže znamená také zlepšení celkového regeneračního potenciálu těla.

 Aktivní složky krému Gerthérapi

Základem pro regeneraci a optimální výživu pokožky se staly makadamový olej a olej z hroznových jadérek. Mají vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, které výborně obnovují pokožku.

Hroznový olej navíc kůži otevírá, aby do ní další obsažené látky snáze pronikaly. Otoky uvolňuje, překrvení mírní, tonizačními a detoxikačními účinky se vyznačuje komplex výtažků z artyčoku, cypřiše, lopuchu a Kaštanu koňského.

 Esence z rostliny Ravensara aromatica má tonizační, protizánětlivé účinky a svou vůní přispívá k pozitivní stimulaci psychiky. Citral obsažený v citronelové silici působí blahodárně na zklidnění rozjitřených smyslů a dodává pocit pohody. Zklidňuje pokožku.

„Přípravek je založen také na efektu, jemuž říkáme buněčný trenér. Jde o unikátní komplex rostlinných látek, které umocňují vyprazdňování tukových buněk, což podporuje zeštíhlení problémových partií.

Tím je radost z dobře odvedené práce a cvičení dvojnásobná. Sestává z vektorizovaného kofeinu, který se uvolňuje až přímo v tukové buňce, působí hloubkově na podporu lipolýzy a vyprazdňování adipocytů, které se tak zmenšují.

Výtažek z vlčího máku obnovuje buněčné dýchání, čímž dochází k efektivnějšímu využití energie z mastných kyselin,“ objasňuje mechanismus působení Alena Kimlová, hlavni firemní kosmetička a školitelka GERnétic.

 Kouč krásy a zdraví s mnoha talenty

Podpora lymfatické drenáže redukuje pocit těžkých nohou a otoky dolních končetin. Vyznačuje se vaskularizačním účinkem. V létě si oteklé kotníky vyzkouší skoro každý, bez ohledu na to, zda je sportovcem či nikoliv.

Gerthérapi může fungovat jako prevence nepříjemných pocitů a je vhodným parťákem také během dlouhého cestování nebo pro společenské příležitosti, kdy je na programu dlouhé stání či tanec.

Hodí se do cestovního kosmetického kufříku na dovolenou stejně jako na nejžhavější hudební festivaly sezóny.

Po značné námaze, ať už je to noc plná taneční zábavy, maratonský běh, cyklistický závod nebo několikadenní túra, ocení tělový krém Gerthérapi každý, protože odstraňuje překrvení.

Protizánětlivě působí i na ty nejtěžší shluky celulitidy, které jsou vlastně zánětem podkožní vazivové tkáně. Mimo to pomáhá formovat problematické partie.

Esenciální a vonné látky přírodního charakteru odstraňují stres i svalové napětí a pomáhají člověku se snadněji zrelaxovat. Působí však na druhou stranu mírně stimulačně a poradí si i s únavou.

Gerthérapi se pyšní nezanedbatelnými antioxidačními účinky a stimuluje přirozené obranné mechanismy organismu.

Gerthérapi je zrozený pro salónní i domácí péči

„V salonu používáme Gerthérapi zejména při ošetření, které má pomoci celkové pohodě a regeneraci organismu, ale lze ho zařadit také do pravidelných salónních procedur po operačních zákrocích nebo u sportovců či po intenzivní fyzické zátěži.

Vynikajících výsledků s ním ale dosahujeme také při relaxačních procedurách a masážích, kde nám jde především o uvolnění ztuhlého svalstva,“ popisuje využití novinky Alena Kimlová.

V domácí péči se krém aplikuje obvykle po námaze a následné sprše. Pokožku těla je po mytí vždy třeba důkladně osušit. Dlouhými tahy, od dolních končetin směrem k srdci, od horních končetin směrem k srdci, se přípravek roztírá do vstřebání.

Pocit úlevy a komfortu se dostaví prakticky okamžitě a vítanou tečkou na závěr je příjemná dlouhotrvající vůně, která člověka provází i po tělové péči.

„Jsem si jistá, že Gerthérapi osloví také velice aktivní a vytížené ženy a muže, podnikatelky a podnikatele, manažerky a manažery, kteří musí svůj čas využívat opravdu efektivně a ani minutka nesmí přijít nazmar.

Tato novinka pro ně bude velmi dobrým řešením pro osobní péči i mimo prostory salonu.

Její používání je snadné a příjemné, nezabere mnoho času, ale přitom má vynikající výsledky, které se promítají do pocitu fyzické vitality, i do harmonického psychického naladění.

Dosáhnout takového stavu po náročných dnech totiž nebývá pro tuto skupinu vůbec lehké,“ podotýká Andrea Trčková.

Tajný tip pro ztuhlé svaly

Ztuhlost svalů je častý nešvar spojený s jednostrannou zátěží, pohybovými stereotypy, dlouhým stáním či sezením. Mnohdy odráží také nahromaděný stres. I tady umí Gerthérapi pomoci.

Na partie, v nichž cítíme svalovou tenzi, lze nanést lehkou masáží malé množství krému. Opakujeme ještě jednou až dvakrát. Vždy do úplného vstřebání přípravku.

Dostatek aktivních látek společně s mechanickým působením na postižené místo prohřívá a prokrvuje sval, tím se napětí uvolní. Na dané místo je vhodné poté přiložit nahřátý ručník, který výsledek podpoří.