Jak vyčistit křišťálový lustr

Křišťálová svítidla slaví svůj velký návrat a to jak v klasické podobě, tak v moderních tvarových variantách s úspornými světelnými LED zdroji.

Tato exklusivní svítidla jsou v interiéru velmi dominantním prvkem, který na sebe dokáže strhnout pozornost a vyvolává dojem přepychu a luxusu.

Jejich třpytivá krása zdobí honosné interiéry již po několik století a jejich moderní obdoby se zabydlují i v domácnostech vybavených minimalistickým nábytkem a moderními technologiemi.

Velkou předností křišťálových svítidel je, že okouzlují svým jasem i když jsou zhasnutá. Stačí když se do jejich vybroušených krystalů opře slunce, po zdech místnosti se roztančí třpytivé odlesky a dokáží vykouzlit téměř snovou atmosféru.

K tomu, aby křišťál vyvolal tuto nádhernou atmosféru, potřebujete jediné. Musí být dokonale čistý. A v tomto vidí mnoho potenciálních zájemců o křišťálové svítidlo jejich největší nevýhodu.

Lustr se musí složitě rozebírat ověsek po ověsku, vše se musí důkladně omýt a pak zase zpátky rozvěsit, dílek po dílku a nedej bože aby se něco zpřeházelo.

Naštěstí moderní technologie přišly i do oblasti úklidu. Není žádný důvod, aby čištění lustru trvalo déle než jen několik minut. A není to tak, že by jsme křišťál strčili do myčky na nádobí. Agresivní sůl z myčky by křišťálu jen ublížila.

Existuje daleko lepší a jednodušší způsob a dokonce lustr vůbec nemusíme rozebírat.

Na trhu existují speciální čistící spreje (například Hagerty) kterým se lustr postříká a je hotovo.

Samozřejmě je dobré pod lustr položit například igelit, aby sprej neodkapával na stůl, anebo parketovou podlahu a také nezapomeňme, že lustr můžeme rozsvítit až je dokonale oschlý. Po odkapání roztoku se lustru vrátí dokonalý lesk a třpyt.

Pokud není lustr po několik let čištěn, musíme počítat s tím, že bude nutné zapojit do vyleštění i hadřík, pro pravidelnou údržbu ale není nic dokonalejšího než tento čistící sprej.

Čistící sprej na údržbu křišťálových svítidel můžete zakoupit u odborníka na křišťálové lustry, u firmy Březina Design, v jejich prodejnách v Praze – Braníku, nebo Třebíči, nebo v e-shopu:

www.brezinadesign.eu.

Na těchto webových stránkách najdete také mnoho nádherných křišťálových svítidel jak v klasickém tvaru, tak i v moderním. Tato svítidla vás jistě přeplaví nejen svou krásou a kvalitou zpracování, ale i příznivou cenou.

Všechna svítidla mají vysoký podíl ruční práce a to jak ruční broušení křišťálu, tak i foukání a tvarování skla.