JEDINEČNÉ, RUČNĚ VYRÁBĚNÉ ŠPERKY KORBIČKA

Ručně vyráběné šperky jsou klenotem, který Vám vydrží po celý život a můžete jej předávat z generace na generaci. Zajímalo by Vás, jak se jedinečné šperky vyrábí? Šperkařská dílna Korbička šperky vás nechá nahlédnout do své brněnské dílny. O tom, že je to krásná, ale zároveň manuálně náročná práce, se přesvědčte sami.

Na začátku stojí osobní dialog, na konci osobitý šperk. Při prvním kontaktu s klientem je důležité zjistit, o jaký šperk má zájem. Ve speciálním softwaru je vytvořen 3D návrh, který je společně s ním upravován až k absolutní dokonalosti. Po odsouhlasení návrhu přichází na řadu poctivá zlatnická práce.

Nejprve je potřeba zlato ručně vyválcovat do potřebné délky a tloušťky. Aby byl materiál neustále poddajný a tvárný, využívá se k tomu žíhání ohněm.

Pro vytvoření šíny neboli kroužku prstene zlatník použije oheň společně s pájkou a dokáže tak spojit dva konce k sobě. Dále přichází na řadu pilování drobnými jehlovými pilníčky, kterými docílí různých tvarů i hladkého povrchu.

Jakmile je šperk připravený ve správné velikosti i tvaru, dostává se do rukou faséra, tedy zlatníka, který zasazuje postupně kameny do šperku. Fasér musí být velmi pečlivý a opatrný, aby se kámen nepoškodil či nepraskl. Na závěr předává šperk k finálnímu doleštění.

A je to! Snubní prsteny jsou připraveny k předání klientovi, s nimiž si slíbí lásku a věrnost na celý život. Budou s nimi u všech důležitých životních momentů. To jsou příběhy, které lidé píšou společně s Korbička šperky.