Kovové prvky v interiéru jsou v kurzu

Jsou subtilní a zároveň pevné. Kovové konstrukce se stále častěji zabydlují v českých koupelnách a kuchyních, konečně. Lze je nalakovat do jakéhokoliv odstínu. Kov vytváří vítaný kontrast k přírodní dýze nebo lakovaným povrchům.

„A protože jsou kuchyně často osazovány digestořemi Bora se spodním odtahem, nad pracovní deskou je spousta místa. Je jen na potřebách klienta a naší fantazii, jak s daným prostorem naložíme,“ říká René Novák, majitel a zároveň designer značky Le Bon.

Kovové konstrukce nad pracovní deskou se dobře kombinují i s dalšími materiály. Police mohou být dýhované, ve stejné dýze jako ostatní nábytek v kuchyni s integrovaným osvětlením ze spodní strany.

Mohou být i z jiného materiálu, který kontrastuje s kovovým rámem. Oblíbená je například kombinace kovu s drátěným sklem. Police z drátěného skla jsou pevné a i zespoda máte výborný přehled o všech uložených předmětech.

„Všechny kovové konstrukce vyrábíme na míru konkrétnímu prostoru,“ dodává René Novák. Kovové konstrukce jsou luxusním doplňkem moderní kuchyně. Dělicí příčky z kovu lze zdařile použít jako optické předělení jakékoliv místnosti.

Takové příčky studio Le Bon osazuje kastlíky různých velikostí, které lze podle libosti přemisťovat a měnit tím tak podobu celé stěny.

Kovové prvky patří i ke koupelnovému nábytku. Le bon nyní nově zařadil do sortimentu kovovou podnož. Sestava s umyvadly se tak více přibližuje klasické interiérové komodě.

V sortimentu značky najdete kovové detaily zejména v podobě úchytek na vysokých skříních a zrcadlových skříních do niky.