Kuchyně – srdce domova
AUTENTICKÝ DESIGN pro luxusní a elegantní interiéry. To jsou dveře Verona. Cena podle konkrétních parametrů. HANÁK, www.hanak-stodulky.cz

Kuchyně je srdcem každého domova. Právě zde vznikají výjimečné pokrmy, u kterých se sejde celá rodina. Investice do jejího vybavení ale bývá mnohdy nejvyšší položkou při zařizování celého bytu.

A jelikož nám kuchyně většinou slouží několik desetiletí, je dobré jejímu výběru věnovat dostatek pozornosti.

„Nenechte nic náhodě a obraťte se na odborníky z ASKO – NÁBYTEK, kteří vám pomohou se všemi detaily – od výběru jednotlivých komponentů až po samotnou montáž,“ říká Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO – NÁBYTEK.

„Ačkoliv už možná tušíte, jaké barvy by měly ve vaší kuchyni vládnout, určitě se vám při vybírání honí hlavou velké množství nezodpovězených otázek.

V první řadě je dobré si uvědomit, že celkový design kuchyně je tvořen z jednotlivých komponentů – čelní strana, korpus, pracovní deska, sokl, úchytky, dřez, dřezová baterie, spotřebiče a nejrůznější doplňky.

V kuchyňských studiích ASKO – NÁBYTEK si můžete vybírat ze stovek nejrůznějších variant těchto jednotlivých částí a vytvořit tak zcela originální kuchyni přesně podle vás.

Odborníci z ASKO – NÁBYTEK vám pomohou s plánováním i výběrem a dovedou vaši představu k reálnému konci. Důležitým aspektem při plánování je především rozložení celé místnosti a inženýrských sítí, s čímž souvisí tvar kuchyňské linky,“ dodává.

Rozmístění skříněk může mít lineární (rovný), paralelní (dvoustranný), rohový (tvar písmen U nebo L), ostrůvkový či poloostrůvkový (písmeno G) tvar.

„Do větších prostor jsou velmi oblíbeným trendem právě ostrůvkové kuchyně, které nabízejí daleko více místa pro přípravu pokrmů. Jejich nespornou výhodou je i menší počet kroků a úkonů, které musíte při pohybu v kuchyni udělat,“ doplňuje Andrea Štěpánová.

Naopak pro menší kuchyně je potřeba dobře promyslet umístění jednotlivých kuchyňských zón – místo pro mytí, přípravnou a varnou část kuchyňské linky.

„S tím rádi pomohou naši specialisté z některého ze 13 kuchyňských studií ASKO – NÁBYTEK. Jednou z nejvíce zatěžovaných částí kuchyně je bezesporu pracovní deska.

Jsou na ni kladeny nejen nároky na vzhled, ale také na výdrž, odolnost proti vodě i vysoké teplotě.

V prodejnách ASKO – NÁBYTEK si můžete vybrat ze širokého sortimentu materiálů a barev všech pracovních desek, a to ve vysoké kvalitě a vynikajícím řemeslném zpracování.“

Velmi vytíženým místem kuchyňské linky je samozřejmě také dřez. A to dokonce i v případě, pokud je součástí vybavení kuchyně myčka.

Dřez totiž v kuchyni slouží nejen k opláchnutí nádobí, ale také k omytí zeleniny, ovoce a k dalším činnostem nezbytným pro vaření. Jeho velikost by tak měla odpovídat počtu členů domácnosti a frekvenci vaření.

Vybírat můžete z řady materiálů, od klasického nerezu až po krásné granitové dřezy.