Kvalitní spánek-cesta ke kvalitnějšímu životu

Proč věnovat výběru postele stejnou pozornost jako výběru nového vozu?

Dokázali byste odhadnout, kolik času tráví lidé výběrem automobilu? Nová studie ukázala zajímavé výsledky.

V průměru si člověk na výběr auta vyhradí 14 hodin a 48 minut. A to není zrovna málo, nemyslíte? Výběru auta jsme schopni obětovat velké množství času, jsme ale stejně pečliví i při výběru nové postele?

Spánek v číslech

Co mají společného čísla 8, 2920 a 24? Asi už správně tušíte, že se všechna týkají spánku. Člověk v průměru prospí jednu třetinu dne, tedy 8 hodin denně, za rok se počet hodin navýší na 2920. A víte, kolik roků v průměru prospí člověk za celý život?

Neuvěřitelných 24. No řekněte sami, nestojí 24 let kvalitního a zdravého spánku za to, abyste si dali na výběru nové postele, matrace a ložního prádla opravdu záležet?

Kvalitní spánek jako cesta ke kvalitnějšímu životu

O tom, jak je kvalitní spánek pro zdraví důležitý, už slyšel jistě několikrát každý z nás. Každodenní dostatečný spánek předchází zdravotním i psychickým potížím, mezi které se řadí například cukrovka, obezita, deprese nebo oslabený imunitní systém.

Kvalitní spánek se stará také o správné fungování mozku, slouží jako prevence duševních onemocnění a zvyšuje schopnost koncentrace.

Postel snů

Vraťme se však zpátky k otázce výběru kvalitní postele, která plní jednak estetickou funkci, a jednak je místem, kde trávíme velkou část dne. Jedná se tedy o investici, která se rozhodně vyplatí.

Vsadit byste proto při výběru měli především na kvalitu a vybrat tu, na jejímž vzniku se podíleli odborníci na spánek.

Tip: Luxusní postele Johann Malle

Ne nadarmo se o postelích Johann Malle říká, že jakmile si jednu koupíte, budete ji mít na celý život.

Každá z postelí je založena na desítkách hodin ruční práce českých zaměstnanců a na vysoké kvalitě, která se promítá do každého detailu.

Na matraci záleží

Cítíte se po ránu celí rozlámaní a stěžujete si na bolesti zad? Pak je ten pravý čas poohlédnout se po nové matraci, jež je alfou i omegou kvalitního spánku.

Mezi to nejlepší, co vám může trh nabídnout, patří matrace z ryze přírodních materiálů, které jsou vhodné pro alergiky i pro děti.

Tip: Přírodní matrace Johann Malle

Na základě znalostí potřeb lidského těla při spánku vznikly přírodní matrace Johann Malle, na jejichž výrobu se používají koňské žíně, přírodní kaučuk, bavlna či například kokos.

Prodyšnost, dlouhá životnost, precizní zpracování – to jsou slova, na která se můžete s prémiovými matracemi Johann Malle spolehnout.