Natočte film a vyhrajte cestu do Norska!

Norské velvyslanectví ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR připravily soutěž Fondy ve filmu, jejíž hlavní cenou je poznávací zájezd do Norska v hodnotě 80 000 Kč.

Zúčastnit se mohou všichni zájemci ve věku od 15 do 26 let, jde tedy o ideální příležitost např. pro studenty středních či vysokých škol nebo zájmové týmy dětí a mládeže.

Soutěž má kromě jiného upozornit širokou veřejnost na uskutečněné aktivity financované Fondy EHP a Norska v České republice.

 Podmínky soutěže

Na webových stránkách www.fondyvefilmu.cz najdou zájemci mapu se seznamem dosud realizovaných projektů.

Z nich si mohou jeden vybrat, natočit o něm maximálně 90sekundové video, označit ho logem „Fondů“ a umístit na web soutěže.

Hlavní cenu, poznávací zájezd do Norska pro celý tým (maximálně 5 osob), získají tvůrci videa, které vybere odborná porota složená ze zástupců Norského velvyslanectví v Praze a Ministerstva financí České republiky.

O vítězích dalších pěti cen pak mohou rozhodovat všichni, kteří dají „lajk“ svému favoritovi na Facebooku, Instagramu a Youtube (profil Fondy ve filmu).

Filmy lze na web soutěže ukládat do 8. listopadu 2019. Do 17. listopadu 2019 můžete jednotlivá videa hodnotit na příslušných profilech na sociálních sítích. Koncem listopadu 2019 proběhne slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších filmů v rezidenci ambasády Norského království.

„Norské fondy nám umožňují nejen podporovat důležité projekty, ale také navazovat spolupráci v nejrůznějších odvětvích, jako je životní prostředí, kultura, zdraví či vzdělávání. Na stopy Norských fondů je možné narazit po celé České republice.

Velmi se těším na jejich filmové zachycení i na setkání se studenty na mé rezidenci v Praze“, řekl velvyslanec Norska v ČR Robert Kvile.

Seznam projektů a další informace o podmínkách soutěže najdete na webových stránkách www.fondyvefilmu.cz.

 

Fondy EHP a Norska

Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy.

Příjemci finanční podpory jsou země střední, východní a jižní Evropy. Od fondů EU se tyto fondy liší velkým důrazem na sdílení a výměnu zkušeností mezi donátory a příjemci grantů.

Česká republika je příjemcem těchto fondů od roku 2004, kdy vstoupila do Evropské unie a tím i do Evropského hospodářského prostoru.

Od roku 2004 podpořily Fondy EHP a Norska v České republice přes 1 000 zajímavých projektů za více než 6 miliard Kč. Aktuálně je Česká republika pátým největším příjemcem – po Polsku, Rumunsku, Maďarsku a Bulharsku.

Více informací: www.norskefondy.cz, www.fondyehp.cz