Peletová kamna s výměníkem

Chcete sdílet tento článek?

Kdo někdy zažil pohodlí peletových kamen, určitě potvrdí, že jde o unikátní způsob, jak si dopřát příjemně sálající krb, a přitom mít dokonalé pohodlí. Pokud vám podlahové topení, nebo elektrický kotel přijdou příliš sterilní, zkrátka pokud chcete teplo také vidět, zbystřete.

Bez hluku a prachu
Dlouhou dobu platilo, že peletová kamna sice přikládají sama, ale rozhodně vedle nich neusnete. Na vině byl ventilátor, který rozháněl ohřátý vzduch po místnosti. Česká firma HAAS+SOHN Rukov nabízí elegantní řešení, u kterého konstruktéři chytře využili fyzikální zákony. Už na základní škole nám učitelé vtloukají do hlavy, že teplý vzduchu stoupá směrem vzhůru, stejně je to i u peletových kamen od HAAS + SOHN . Oheň v podstatě ohřívá vzduchovou kapsu uvnitř tělesa. Z té se pak teplo samovolně a neslyšně dostává do místnosti. U těchto peletových kamen si skutečně můžete nejen zdřímnout, radost z nich budou mít také alergici. Na rozdíl od kamen s ventilátorem totiž nevíří prach, takže vzduch v místnosti zůstává i v topné sezóně dýchatelný. Svůj podíl na tom má i externí přívod vzduchu který je zejména u nízkoenergetických domů nutností. Tam, kde jsou malé teplené ztráty, mají kamna podstatně menší objem vzduchu ke spalování. Proto je ideální přivést vzduch do ohniště zvenčí a ponechat si kyslík v místnosti jen pro dýchání.

Oheň na dálkové ovládání
Nutno zmínit, že peletová kamna od HAAS+SOHN mohou mít vlastně výměníky dva. Ten druhý je naplněný vodou a připojený na otopnou soustavu. I peletová kamna tak mohou sloužit jako hlavní zdroj tepla. Poměr výkonu mezi teplovzdušným a vodním výměníkem lze navíc libovolně regulovat. Pro změnu teploty, nebo výkonu nemusíte ke kamnům vstávat. Ovládat je totiž můžete prakticky odkudkoliv. Díky W-LAN modulu se kamna připojí k lokální Wi-Fi síti. Uživatel pak může pomocí aplikace v chytrém telefonu měnit výkon, teplotu, nebo naplánovat týdenní topný cyklus. Ještě v koloně na dálnici tak můžete kamnům říci, aby vám v chalupě na Šumavě připravila příjemné teplo.

Čisté čištění
Technologie dělají i z peletových kamen moderní stroj, který funguje bezchybně, jen s patřičnou údržbou. U HAAS+SOHN jsou však pověstní chytrými řešeními a snaha konstruktérů o co největší uživatelský komfort se promítla i do údržby. Stejně, jako většina klasických modelů této značky jsou i peletová kamna s výměníkem vybavena čištěním pomocí stírací lišty. Teplovodní výměník je totiž v podstatě soustava trubek, umístěná nad ohništěm. Trubky se topením obalují sazemi, proto je u modelu HSP 6 s výměníkem na trubkách nasazená stírací lišta. Stačí sundat krytku nad dvířky, nasadit táhlo a posouváním lišty nečistoty setřít. Vše se děje se zavřenými dvířky, takže podlaha zůstane čistá.

Dvaatřicet kilo paliva
Peletová kamna jsou vždy o něco dražší než klasické „krbovky“. Odmění vás ale dokonalým pohodlím. Žádné štípání a sušení dřeva, žádný prach z briket. Stačí mít doma pár pytlů dřevěného granulátu a jednou za čas dosypat zásobník. Vejde se do něj až 32 Kg pelet, což vystačí přibližně na týden.

Kompletní nabídku peletových kamen naleznete na www.haassohn-rukov.cz

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články