PÍSKOVEC MÁME POD PALCEM OD TĚŽBY K REALIZACI

Kamenictví Jiří Sršeň – Tekam  – jsme rodinná firma působící na českém trhu od roku 1994. Těžíme a zpracováváme výjimečný glaukonitický pískovec nazelenalé barvy, který je také znám podle místa těžby, jako ZÁMĚLSKÝ.

Pískovec z naší lokality byl využíván již od 13. století jako stavební materiál místních hradů, zámků, církevních staveb a je významný rovněž jako sochařský materiál. V lomu, ve kterém těžíme dnes, se těžil pískovec již v 17. století.

Přírodní pískovec, který zpracováváme, je krásný, nestárnoucí a časem ověřený materiál. Jeho využití je mnohostranné – je vhodný do interiéru i exteriéru staveb a velké využití také nachází v zahradní architektuře.

Naše výroba je převážně zakázková, přírodní pískovec lze využít pro obklady domů, ostění a parapety,  pochozí  i pojezdové dlažby, schody, komíny, krby i ploty.

Přírodní pískovec je též velmi vhodný do interiérů staveb jako obklad – obložení zdí přírodním pískovcem uvnitř zatepleného domu příznivě eliminuje klimatické nedostatky, je schopen přijmout a zase vypustit vzniklou vlhkost a tím vlhkost v interiéru optimálně regulovat.

Při realizacích úzce spolupracujeme s firmou Jan Sršeň, DiS. – Realizace z pískovce & zahradní architektura. Jan Sršeň zajišťuje pro firmu Tekam realizace z našeho pískovce a zabývá se i zahradní architekturou.

Jeho doménou jsou především zahradní krby, zahradní stavby a skalky, ploty, okrasná a koupací jezírka, kamenné fasády a zídky.

Na webových stránkách www.tekam.cz najdete fotogalerii realizovaných projektů z pískovce.