PLYNOVÉ KRBY A KAMNA HETVOOR

PLYNOVÉ KRBY A KAMNA

V současné době se jedná o nejvíce se rozvíjející segment v oblasti stavby krbů. Roční nárůst realizací plynových krbů jde do desítek procent. A proč?

Plynový krb je bezobslužný, úsporný, čistý, dálkově ovládaný a to i s pomocí tabletu, extrémně bezpečný, s okamžitou regulací výšky ohně v 15-ti režimech a s okamžitou regulací výkonu, slouží jako záložní zdroj tepla, bez nároků na další investice, dřevo a práci s přikládáním, čištěním a vysáváním.

Jedná se o krby s realistickým pohledem na oheň, který je nerozeznatelný od klasického krbu na dřevo. Celkově má krb nižší hmotnost, malé nároky na komín, nižší nároky na teplotní odolnost stavby.

Plynové krby lze použít do rodinných domů i bytů, firem, hotelů, saun, vstupních recepcí, restaurací, kde nemusíte přikládat, ale jen pomocí dálkového ovládání regulujete intenzitu hoření.

Asdi největším lídrem v segmentu plynových krbů je holandský výrobce DRU www.dru-cz.cz , který společně s největším výrobcem krbů na dřevo firmou Spartherm nyní tvoří největšího a nejsilnějšího výrobce krbů v celé Evropě.

Dru vyniká především inovativním a průkopnickým řešením plynových krbů, ekologickým provozem a bezpečností. Plynové krbové vložky se vyrábí rovné, čtvercové, rohové, třístranné, průhledové, závěsné či samostatně stojící bez nutnosti dalšího obezdívání.

Mají jednu velkou výhodu-neomezenou šířku. Běžně se vyrábí do šířky 200cm, ale firma Ortal vyrábí krby široké i 6 metrů. Ortal vyniká především designovým řešením širokých vložek umístěných volně do prostoru.

Více na www.ortal.cz . Jako přímý autorizovaný dovozce firmy Ortal přímo z Izraele Vám poskytujeme výhody dovozce, stavitele a servisního střediska.

JAK FUNGUJE PLYNOVÝ KRB?

Jedná se o plynotěsnou uzavřenou krbovou vložku, kde ve spodní části je umístěný speciální plynový hořák. Krbová vložka je připojena pomocí standardní pancéřové hadice na plynovou přípojku nebo i na LPG lahev.

Na plynový hořák jsou umístěna keramická polena k nerozeznání od klasických. V moderních vložkách např. DRU jsou hořáky umístěny i do samotných polen pro super realistický vzhled plamenů, nebo dva hořáky s 3D technologií.

Výrobce Ortal dodává i dva hořáky za sebou nebo dvojité sklo krbových vložek a jako jediný na trhu stropní závěsný plynový krb Oval, který může tvořit dominantu ve Vašem interiéru.

Volit ale můžeme také bílá polena, bílé a šedé kameny nově i skleněné průhledné oblázky.

Vnitřní stěny vložek lze oproti klasickým krbům také měnit a místo standardně černých stěn můžeme volit černé skleněné tzv.Ceraglass, imitace kamene či cihel nebo i imitace dřevěných palubek. Účinnost plynových krbů je až 90%.

Plynové krby mají ucelený systém bezpečnostních prvků, kdy se automaticky vypíná krb při sebemenším výkyvu přívodu plynu, nebo odtahu komínu. Krby mají regulovaný výkon již od 1 kW až do 16 kW, podle typu krbu. Cena hodinového provozu plynového krbu je již od 3,-Kč.

Plynové krby se ovládají pomocí dálkového ovladače, kde regulujeme až 15 výšek plamene, čas zapnutí a vypnutí krbu, osvětlení výdechových mřížek atd.

Součástí dálkového ovladače je i termostat a tak při nastavení dané teploty nám krb automaticky tuto teplotu v místnosti udržuje. Nově lze ovládat krb i pomocí aplikací tabletem nebo chytrým telefonem.

Většina krbů má funkci EcoWave, která zajišťuje úsporný režim s proměnnou automatickou změnou výšky plamenů a výkonem. U tohoto systému docílíte vysokých plamenů s poloviční spotřebou plynu. Krby se čistí cca 1x ročně, kdy se přeleští vnitřní stěna skla.

Nároky na komín jsou minimální. U všech výrobců se používá tzv.koncentrický komín /balanční systém/, kdy systém odkouření je tvořen dvěma v sobě vsazenými kouřovody.

Prostředním se odvádí spaliny a mezerou mezi těmito plášti se přivádí vzduch pro hoření, komín má průměr většinou pouze 15cm. Komín lze vyústit nad střechu, přes zeď nebo s pomocí podpůrného ventilátoru PowerVent i 35 metrů daleko od samotného krbu.

Jedná se o zcela uzavřený systém vhodný i do prostor s rekuperací.

Holandská firma DRU uvedla na trh novou ucelenou řadu plynových krbových vložek pod označením GLOBAL FIRES. Tyto krby se vyznačují malou hloubkou krbových vložek a to pouze 29cm a s možností napojení kouřovodu pouze do klasického, ale vyvložkovaného komínu, lze tedy využít i původní malý komín.

Odpadá stavba nového komínu nebo frézování na větší průměr. Toto odkouření má průměr pouze 100mm.

Plynové krby se stávají lídrem v oblasti topení a designu a to díky malým nárokům na prostor, provoz, obsluhu a stavební připravenost.

Funkční plynové krby si můžete prohlédnout a vyzkoušet v novém showroomu Krby Hetvoor Praha, kde jsme pro Vás připravili několik ucelených staveb plynových krbů a na ploše 250m2 si jistě vyberete svůj vysněný krb.

Htevoor je přímý autorizovaný dovozce plynových krbů Dru, Global Fires a Ortal. Poskytujeme servis a záruku na stavbu 5 let v programu Ron Hetvoor Compleet.

Jsme lídrem v oblasti plynových krbů v České Republice a díky 16 letům zkušeností si můžete být jisti prvotřídním servisem. Hetvoor Distribution je největší dovozce plynových krbů do České Republiky. www.hetvoor.cz