Praktická nabíječka baterií

Zajímavou novinkou nejen pro ekologicky zaměřené uživatele je nový Varta Eco Chager. Samotné zařízení je z 50 % vyrobeno z bioplastů. U verze s přiloženými bateriemi bylo opět využito recyklace. Baterie jsou vyrobeny z 11 % z recyklovaných materiálů. Tím nicméně zajímavosti nekončí.

Nabíječka totiž může využít řadu zdrojů energie pro nabíjení baterií. Jednou z možností je přiložený microUSB zdroj (5 V a 2,1 A). Eco Charger díky integraci microUSB portu můžete připojit také k počítači a nabíjet přímo z něj.

Stejně tak můžete využít nabíječku mobilního telefonu a praktické může být také využití nabíjení i z powerbanky a možnost tak dobít baterie naprosto kdekoli.

Eco Charger nabízí čtyřkanálové nabíjení a je tak možné nabíjet i pouze jednu baterii nebo různé kombinace AA a AAA NiMH baterií. O každém slotu resp. baterii a stavu nabíjení informují dvě diody.

Majitel ocení minimální rozměry a nízkou váhu, což obojí umožnuje nabíječku bez problémů mít vždy u sebe. Cestovatelé uvítají mezinárodní použití díky podpoře 240 i 120 V. Cena je pak 999 Kč včetně čtyř 2100 mAh baterií.