Sonická laserová TV

Naprostá novinka letošního roku ‒ laserový televizor Hisense HE88L5V zcela zásadně posouvá dosud známé hranice zážitků při sledování filmů, sportovních přenosů, koncertů nebo hraní her. Kinozážitek nové generace přichází vůbec poprvé do domácností.

První sonický laserový televizor na světě Hisense HE88L5V dokonale propojuje špičkový 4K obraz se špičkovým zvukem v nejpokročilejším zvukovém standardu Dolby Atmos® Audio.

Zvuk vychází přímo z obrazovky a je o 10 % věrnější, než u dosud nejpokročilejšího rezonančního televizního panelu s technologií OLED. 360stupňové zvukové pole ještě umocňuje dramatičnost promítaného obrazu, bez ohledu na to, kde sedíte.

Sonická laserová TV se skládá z televizní konzole, tedy projekční televizní části s ultrakrátkou promítací vzdáleností a velkého antireflexního zobrazovacího panelu s úhlopříčkou 88 palců, který je jako první na světě přímo ozvučen.

Na rozdíl od klasického projektoru může být konzole této plnohodnotné TV umístěna pouhých 19 cm od stěny, na níž budete promítat. Vystačí si tedy s minimem místa. Navíc nezáří do očí a je šetrnější ke zraku, i když budete sedět velmi blízko.

Doporučená vzdálenost je 3,5 m, oproti 7 m u konvenční TV obdobné velikosti. Promítání si tak skutečně vychutnáte.

Proti stejně velkým LCD televizorům má ale laserová TV navíc i poloviční spotřebu elektrické energie a projekční panel je výrazně lehčí – váží přibližně třetinu.

Instalace je rychlá a jednoduchá a na rozdíl od ultra velkých LCD televizorů se vše obejde bez stavebních zásahů.

Stačí tedy postavit konzoli na televizní stolek, umístit nad něj projekční panel o hmotnosti necelých 12 kg, připojit k elektřině, internetu a anténě – a domácí kino může začít.

Chytrá TV využívá rychlý a intuitivní operační systém VIDAA U4, který z ní dělá multimediální centrum zábavy. Můžete tak sledovat TV vysílání, obsah z UHD Blu-Ray nosičů, z mobilu, počítače nebo internetu.

K dispozici je velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých. Bez ohledu na to, zda jste filmový, hudební, nebo sportovní fanoušek tak máte na dosah nekonečný svět zábavy, zážitků i poznání.

Samozřejmostí je ovládání hlasem pomocí asistentky Alexa i prostřednictvím RemoteNow přes telefon či tablet. TV se začne prodávat už v březnu. Cena byla předběžně stanovena na 129 000 Kč.