Propojení designu a chytrého domova

Moderní bydlení v dnešní době neznamená jenom krásný designový interiér. Pokud chce člověk oslnit, je třeba mít jej také vybaven moderními technologiemi smart home, jelikož nejen krásný, ale i „chytrý dům“ přináší spoustu výhod – hlavně pro Vás!

Záleží jenom na Vás, které technologie si vyberete, na firmě poté bude je zakomponovat do návrhu a realizace interiéru.

KDY ZAČÍT ŘEŠIT SMART HOME TECHNOLOGIE?

Ideální načasování je, pokud jste se zrovna rozhodli zrekonstruovat Váš byt či dům, aby se se smart technologiemi mohlo počítat již od počátku v grafickém návrhu, dále při výběru spotřebičů, ale i při výrobě nábytku.

Designéři Vám zpracují profesionální návrh Vašeho domu či bytu, do něhož zakomponují smart zařízení, která se předem nadefinují.

Není se čeho bát, pro zakomponování smart technologií do interiéru, které budou vyrobeny a dodány, není zapotřebí žádných velkých stavebních úprav (některá smart zařízení nevyžadují vůbec žádné stavební zásahy).„Celý interiér dle návrhu vyrobíme, dodáme a smontujeme – a to od A až do Z“, říká Kristýna Pařízková, operational manažerka firmy Compo Interiéry s.r.o.

Po krátkém školení budete schopni naplno využívat automatizace jednotlivých smart zařízení.

SMART HOME TECHNOLOGIE A JEJICH VÝHODY

Smart home technologie jsou vychytávky v domácnosti, které Vám zpříjemní a ulehčí život, zajistí Vám vyšší úroveň zabezpečení Vašeho domu, a dokonce ušetří i Vaše peníze.

Vše ovládáte přes jednu aplikaci, která má jak webové rozhraní, tak i aplikaci pro IOS i Android. Ovládání je možné přes smart phone, smart TV, tablet, vypínač či hlasem. Všechna svá smart home zařízení budete mít také pod kontrolou odkudkoli.

 A CO KONKRÉTNĚ SI POD SMART HOME ZAŘÍZENÍMI MŮŽETE PŘEDSTAVIT?

Zařízení smart home je skutečně mnoho, a proto Vám představíme ve zkratce jen pár z nich z každé kategorie – komfort, zabezpečení a úspora.

Komfort

Nastavení světel: světla můžete jednoduše ovládat přes aplikaci na dálku, volíte si intenzitu a barevnost světla (teplejší, chladnější).

Nastavení hudby: můžete si zapnout svou oblíbenou hudbu hlasovým příkazem včetně multiroom řešení, kdy Vám ve všech místnostech hraje stejná hudba.

Nastavení scénářů: tato funkce je velmi oblíbená, protože v ní lze přednastavit několik smart home funkcí najednou pro různé situace. Např.

při hlasovém spuštění scénáře „sledování filmu“ se automaticky ztlumí osvětlení, zatáhnou se žaluzie, rozsvítí se barevné LED osvětlení se ztlumenou intenzitou a spustí se TV.

Zabezpečení

Zámek: elektronický zámek na dveřích, který umí při příchodu automaticky odemknout a při odchodu automaticky zamknout.

Můžete na dálku kontrolovat, zda některý člen rodiny nezapomněl zamknout a nastavit práva k odemykání a zamykání komu budete chtít.

Kamery a záznamy: skvělým pomocníkem jsou i kamery u Vás v domě, které Vám umožní živý stream v reálném čase přímo ve Vašem mobilu, nebo si video můžete přehrát i ze záznamu. Také Vás notifikací upozorní na jakýkoliv nežádoucí pohyb.

Úspora

Řízení vytápění a klimatizace: díky smart zařízením lze regulovat teplotu domu na dálku a zavčasu spustit topení či klimatizaci, tak aby dům po příjezdu vykazoval již Vámi požadovanou teplotu.

Statistiky spotřeby: systém chytré domácnosti má při využití čidel a senzorů neustálý přehled o spotřebě vody, elektřiny, plynu a dalších.

Vytváří tedy statistiky, díky kterým dokážete optimalizovat vaše výdaje za tyto služby při jejich lepším využívání.