Proč pořídit koberec do obývacího pokoje?

Kladete si otázku, jestli si pořídit do obývacího pokoje pod sedací soupravu koberec? Máte tam přece hezkou plovoucí podlahu, tak proč ji schovávat? Vysvětlíme vám, k čemu je koberec dobrý a jaké má výhody.

Příjemnou atmosféru v interiéru vytvářejí i koberce

Koberce se těšily oblibě už v dávné minulosti. I starověk je znal a lidé je tenkrát ve svých domovech hojně používali. Chtěli mít útulný a příjemný domov.

Tato vlastnost ostatně kobercům zůstala i v současnosti. Jsou bytovým doplňkem, který pomáhá vytvářet pohodovou atmosféru. Tlumí kročeje, izoluje od chladu, a ještě k tomu i dobře vypadá.

Při volbě vhodného koberce do obývacího pokoje byste měli zvážit, jestli chcete vytvořit ústřední dominantu v místnosti, nebo jen potřebujete místo, kde se bude dobře odpočívat.

Izolant chladu i kročejového zvuku

Tím, že koberec dokáže snížit hlučnost kroků a celkově pohybu v místnosti a izolovat od chladné podlahy, působí v interiéru jako jeho důležitá součást. Můžete ponechat v obývacím pokoji jen podlahovou krytinu bez koberce, i tak to bude vypadat dobře.

Pokud však na ni položíte koberec, bude v místnosti hned o něco útulněji. Podobnou funkci mají i praktické běhouny třeba v chodbách nebo v kuchyni. Je to jen úzký pruh tkaniny, a jak ihned změní celkové vnímání prostoru.

Zajímavý bytový prvek

Koberce a běhouny se v obchodech prodávají v různých barvách, vzorech, velikostech a materiálech. Můžete si pořídit koberec z běžné metráže, nebo si koupit kusovku.

Metrážové koberce se více hodí pro zakrytí celé plochy místnosti, kusovka funguje spíše jako originální doplněk v pokoji. I z tohoto důvodu se kusové koberce vyrábějí v nejrůznějších dezénech – od geometrických až po ty klasické.

Stranou nestojí ani tradiční orientální koberce, jež se v moderně zařízeném bytě mohou stát ústředním prvkem, jenž přitáhne zrak.

Máte ve svém domově koberce a běhouny?

Zdroj obrázku:

KUPRYNENKO ANDRII / Shutterstock.com