Elektrické aroma difuzéry dobývají český trh

Představte si, že jdete domů, naštvaní a unavení po celém dni v práci. Nejradši byste si zalezli do postele a na nic nemysleli.

Sotva ale otevřete dveře, přivítá vás vaše oblíbená vůně a mysl vám zaplní vzpomínka, jak jste kdysi v létě s babičkou na zahradě sbírali jahody. Takové přivítání vás pohladí po duši, dodá vám energii a okamžitě zlepší vaši náladu. Co ale za takovou proměnou stojí?

Podle vědců zabývajících se fungováním lidského mozku ovlivňuje čich naši náladu ze všech smyslů nejvíce. Je to způsobeno tím, že pachy a vůně prochází nejprve „starou“ částí mozku, která je zodpovědná za lidské emoce a paměť.

Proto mají čichové vjemy zásadní význam pro naše prožívání a chování. Jak tedy doma pomocí nich navodit pocit pohody a dobré nálady?

Všichni známe tradiční, ale ne příliš účinné prostředky, jako jsou vonné tyčinky, čajové svíčky, interiérové parfémy nebo povařené bylinky.

Existuje však mnohem efektivnější, zcela přírodní a zdraví prospěšný způsob, jak svůj domov provonět – elektrický difuzér vonných esencí.

Elektrické aroma difuzéry – efektivní a šetrné šíření vůně

Elektrické aroma difuzéry jsou již dlouho velmi oblíbené v zahraničí, v posledních letech ale poptávka po nich roste i v Česku. K tomu nejlepšímu, co je u nás k dostání, patří bezesporu difuzéry exkluzivní švýcarské značky Stadler Form.

Jejich přístroje šetrně šíří vůni buď pomocí přirozeného odparu nebo ultrazvukové technologie, kdy připravenou emulzi – vodu s aroma olejem – přetváří na studenou vodní páru pomocí rychle vibrující keramické destičky.

A jaké jsou jejich hlavní výhody?

Tradiční způsoby provonění (svíčky, vaření bylinek na sporáku, vonné tyčinky, ..) jsou spojeny s ohněm, a je proto třeba je mít neustále pod kontrolou, aby nedošlo k nepříjemnostem. Nemůžete tak nikdy zcela vypnout a jen relaxovat.

Elektrické aroma difuzéry jsou naopak zcela samostatné a bezpečné. Stačí pouze dodat náplň v podobě 100% přírodních esenciálních výtažků, které mají kromě příjemného aroma také antiseptické a antibakteriální účinky.

O zbytek už se postará přístroj – jakmile totiž difuzér spotřebuje veškerou náplň, automaticky se vypne. Vám už tak zbývá pouze oddat se pohodě a odpočinku.

Elektrické aroma difuzéry jsou obecně nenápadní společníci. Například přístroje značky Stadler Form jsou tak tiché, že o tom, jestli pracují nebo ne, budete vědět pouze podle vůně v místnosti a svítících LED diod na přístroji.

Další výhodou je jejich dlouhá výdrž – dokáží totiž pracovat v kuse několik desítek hodin.

Pro většinu lidí je důležitá také otázka nákladů. Aroma difuzéry jsou dnes cenově velmi dostupné.

Třeba pořizovací cena elektrických difuzérů vůní Stadler Form se pohybuje mezi jedním a dvěma tisíci korun, aroma esence můžete pořídit v nákladech několika desetikorun.

Pokud však budete o aroma difuzér dobře pečovat, vydrží vám mnoho let, na rozdíl od svíček či tyčinek, které je potřeba neustále dokupovat. Ty stojí často několik set korun a efekt stejně není takový, jaký bychom si představovali.

Zmíněné vlastnosti mají všechny kvalitní aroma difuzéry. Jednotlivé přístroje však mají další unikátní funkce, a protože každému z nás vyhovuje něco trošku jiného, je dobře, že na trhu je několik modelů s různou výbavou.

Například základním modelem značky Stadler Form s ultrazvukovým principem je Mia (990 Kč), kterou můžete zapnout až na 10 hodin.

Přístroj Jasmine (1490 Kč) může pracovat intervalově (10 minut pracuje, 20 minut stojí) klidně celý den a noc.

O něco vybavenější model Julia (1990 Kč) má navíc možnost podsvícení a otáčení výstupní trysky a na jedno naplnění vydrží v provozu až působivých 54 hodin.

Model Lea (1990 Kč), který pracuje na principu přirozeného odparu, má zase světločivné čidlo, takže v případě potřeby může pracovat pouze při okolním světle a skvěle se hodí např. na toaletu.

Možná si říkáte, jestli by se takový aroma difuzér k vám domů vůbec hodil. Není se čeho bát, například design přístrojů značky Stadler Form je velmi nenápadný a vkusný.

Každý z jejich modelů je navíc k dispozici minimálně ve čtyřech barevných provedeních – černá, bílá, bronzová a limetková.

Pokud tedy máte vůně rádi a uvažujete o provonění domácnosti, můžete si být jistí, že elektrický aroma difuzér do vaší domácnosti bez problémů zapadne a stane se jejím oblíbeným členem.

https://www.stadlerform.cz