Správné sídlo je pro společnost základ

Chcete sdílet tento článek?

Podnikáte již delší dobu? Nebo plánujete založit firmu? V obou případech se neobejdete bez nutnosti mít pro svou firmu také sídlo. Dnes více než kdy jindy platí, že roli hraje nejenom jeho cena, ale roli hraje také jeho adresa. A to z několika klíčových důvodů, kam patří:

•    Dobrá dostupnost.

•    Určitá prestiž.

•    Možnost vyhnout se kontrolám z FÚ.

To vše dohromady může zajistit, že vaše podnikání bude díky danému sídlu mnohem úspěšnější, než u konkurence. Jste-li v dané oblasti začátečníci, podívejte se s námi na několik tipů, jak to pravé vybrat.

Adresa je základ

Jak jsme již zmínili, základem je prestižní adresa. Sice je možné umístit sídlo do objektu, kde bydlíte, ale to nepůsobí ani profesionálně, ani to není ideální s ohledem na kontroly z úřadů. My doporučujeme, že by mělo být sídlo společnosti na lukrativní adrese. Díky tomu můžete zcela automaticky stoupnout v očích obchodních partnerů, nebo i vašich klientů a zákazníků. Vybrat takovou adresu není složité. I vy jistě víte, jaké lokality jsou třeba ve vašem městě považovány za ty dobré, a které jsou považovány za špatné.

Zároveň nezapomínejte na to, že je ideální mít sídlo ve větším městě. Proč? Jelikož v něm působí i mnoho dalších firem, finanční a jiné úřady nestíhají pravidelné kontroly. Ta se vám může vyhýbat třeba i několik desítek let.

Neplaťte více, než musíte

Mít prestižní sídlo nemusí nutně znamenat, že za něho budete měsíčně utrácet tisíce korun. Je tomu právě naopak. Hitem současné doby je praktická virtuální kancelář. O co se jedná? Jde o pronájem určité adresy, která bude dále spojována s vaší firmou a bude uváděna v obchodním rejstříku. Zákon neurčuje povinnost mít na dané adrese i reálnou kancelář. Důležité je, aby byla adresa označena jménem vaší firmy a byl zde umožněný příjem pošty. A to virtuální kanceláře nabídnout. Ty lepší dokonce mají i svou recepci, která může přijímat návštěvy, stejně jako mohou nabídnout i krátkodobý pronájem kanceláří či zasedacích místností, pokud zde budete potřebovat skutečně něco vyřídit.

Vše lze vyřídit i online

Pokud máte obavy z toho, že zařizování nového sídla pro vaši firmu bude velmi složitý a časově náročný proces, není třeba se čehokoliv bát. Dnes už není problém si sídlo jednoduše objednat online. Podepíšete několik dokumentů a dostáváte doklad o tom, že adresu můžete využívat i vy. Stačí online projevit svůj zájem o pronájem sídla. Pokud navíc firmu teprve zakládáte, a využíváte k tomu na trhu dostupné služby, je možné si k firmě automaticky objednat i sídlo. U některých společností ho můžete získat k firmě dokonce na několik let zcela zdarma.

Dále pamatujte, že virtuální sídla mají výhodu i v tom, že je můžete v případě potřeby celkem jednoduše měnit. To u reálných kanceláří, které máte koupené nebo pronajaté, rozhodně není tak snadné, jak si mohou mnozí myslet.

Tento článek je obchodním sdělením
Další zajímavé články